Zlatan si bude hľadať nový klub, nech horí oheň: Otvorené koketovanie s európskym titanom!

Zlatan Ibrahimovič vo farbách LA Galaxy
Zlatan Ibrahimovič vo farbách LA Galaxy

LOS ANGELES - Futbalový svet sa pomaly začína dívať do Los Angeles, kde sa blíži koniec zmluvy Zlatana Ibrahimoviča. 38-ročný švédsky zakončovateľ by sa v prípade reálneho záujmu iných klubov nebránil návratu do Európy. Na tomto kontinente naposledy pôsobil v Manchestri United, odkiaľ odišiel do MLS na konci marca 2018.

Bývalý hráč troch talianskych klubov (Juventus, Inter Miláno, AC Miláno) povedal, že sa ešte necíti na dôchodok, no zároveň netuší, ktorý klub bude jeho ďalším. Vzhľadom na celú doterajšiu kariéru sa dá predpokladať, že Los Angeles by mohol vymeniť za inú destináciu. 

Ibrahimovič si dokáže predstaviť podpis zmluvy s Neapolom a ako ho všetci dobre poznáme, nechýba mu ani sebavedomie. Vraj by bolo v jeho silách doviesť Neapol k prvému titulu od roku 1990, keď sa hlavná hviezda mužstva volala Diego Maradona a pod Vezuvom spôsobila futbalový ošiaľ. 

Nie som zviera zo ZOO

"Môj kontrakt vyprší v decembri, ale nemyslím na to. Pokojne to zhodnotím s rodinou. Aby som pokračoval v hraní, musím nájsť niečo špeciálne, čo udrží v mojom vnútri horiaci oheň nažive. Bez ohľadu na tím, chcem bojovať tak veľmi, ako je to len možné. Ak by som sa vrátil do Talianska, rád by som hral o Scudetto," povedal jeden z najlepších švédskych športovcov dejín. 

Muž, ktorý pobláznil aj Los Angeles a v pokročilom veku naďalej šúpe jednu trefu za druhou, sa pristavil aj pri samotnom mene Maradona a z jeho slov cítiť rešpekt voči argentínskej ikone. "Nedívam sa na tých, ktorí ma chcú iba preto, lebo som Ibrahimovič. Nie som zviera zo ZOO, na ktoré sa chodia ľudia pozerať. Stále môžem urobiť rozdiel."

"Dokument o Diegovi som si užil, nikto nie je ako on. Vidieť tú lásku mesta Neapol. Takmer by ma to prilákalo zažiť ju tiež. Bolo by fantastické replikovať to, čo urobil Diego."

Zvládol by talianske pažite? 

Zlatan možno otvorene koketuje s myšlienkou prestupu do Neapolu, kde nemajú problém so strieľaním gólov. Tie pravidelne zabezpečujú známe osobnosti Dries Mertens, Lorenzo Insigne alebo novopečený Neapolčan Fernando Llorente, prípadne Poliak Arkadiusz Milik. Príchod Ibrahimoviča by však bol úplne inou ligou.

Či by zvládol tempo Serie A? Ako ideálny príklad môže poslúžiť Fabio Quagliarella z minulej sezóny alebo strelecká megafazóna Lucu Toniho z rokov 2013 - 2015, kedy už bol dávno po tridsiatke. "Nehovorím, že pôjdem do Neapolu. Finálne rozhodnutie bude záležať na niekoľkých faktoroch, ale toto je tím, ktorý tvorí entuziazmus. So mnou by bol štadión San Paolo plný každú nedeľu. A potom tu je Carlo Ancelotti, skvelý tréner," zložil poklonu súčasnému lodivodovi Neapolu. 

Ibra očakáva, že Juventus znovu vyhrá ligový ročník, pretože okrem Neapolu a rastúceho Interu sú podľa neho všetci ostatní pozadu. S tým sa nedá nič iné, len súhlasiť. O trápení AC Miláno by sa dala zostaviť dizertačná práca, rímske kluby márne túžia po niekdajšých slávnych rokoch, a tak ďalej, a tak ďalej...

Tak čo, Ibra, zahráš si za štvrtý klub Serie A? 


Tagy: Zlatan Ibrahimovič Diego Maradona SSC Neapol Los Angeles Galaxy

Zdroj:
Športky - Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP/Jae C. Hong; Video: YouTube/Los Angeles Galaxy

DISKUSIA