Predčasný koniec Sagana v Bora-Hangsrohe? Taliani prišli s nečakanou správou!

Peter Sagan a Pascal Ackermann
Peter Sagan a Pascal Ackermann

BRATISLAVA - Aj keď Peter Sagan stále patrí k najväčším osobnostiam svetovej cyklistiky, jeho zmluva s nemeckým tímom Bora-Hansgrohe nemusí byť dodržaná. S takouto nečakanou správou prišiel taliansky portál Oasport, podľa ktorého je naplnenie kontraktu žilinského rodáka neisté.

29-ročný Tourminátor, ktorý má za sebou 3 úspešné sezóny v drese nemeckého tímu, má s Borou kontrakt ešte na ďalšie dva roky, čo znamená že až do konca sezóny 2021. V nasledujúcom ročníku sa očakáva debut trojnásobného majstra sveta na prestížnych pretekoch Giro d’Italia, ktorých štart je naplánovaný v susednom Maďarsku. Už tradične nemôže Sagan chýbať na najslávnejších pretekoch Tour de France, kde ale má ísť aj jeho nemecký kolega - elitný špurtér Pascal Ackermann. Je tak dosť pravdepodobné, že v rovinatých šprintérskych dojazdoch sa bude nemecký tím spoliehať skôr na o štyri roky mladšieho Saganovho kolegu. 

To len potvrdzuje prognózy, ktoré hovoria o tom, že v nemeckom zoskupení by po Saganovi mali preberať taktovku práve mladí domáci ambiciózni borci ako už spomínaný Pascal Ackermann, ale aj Maximilian Schachmann, či elitný vrchár Emanuel Buchmann. Keďže Tourminátor už má o pár rôčkov navyše, bude sa chcieť zrejme presunúť do tímu, kde ho dokážu jednak dobre zaplatiť a kde sám bude môcť byť absolútnym lídrom. 

Najvac sa s menom Tourminátora spájajú bohaté arabské kluby UAE Team Emirates a Bahrain-Merida, ktoré by mu zaručene dokázali ponúknuť adekvátne finančné ohodnotenie a tiež dostatočnú podporu na pretekoch. Nuž, uvidíme či sa tieto domnienky naplnia a kedy sa Sagan rozhodne definitívne zamávať nemeckému tímu. 


Tagy: Peter Sagan Bora-Hangsrohe Pascal Ackermann

Zdroj:
športky
Foto:
profimedia.sk

DISKUSIA