VIDEO Messi a spol. v Prahe: Barcelona na rozdiel od Realu bez špeciálnych požiadaviek

Hviezdy Barcelony na tréningu pred zápasom v PraheHviezdy Barcelony na tréningu pred zápasom v Prahe Zdroj: profimedia.sk

PRAHA - Futbalisti Barcelony dorazili do Prahy pred stredajším zápasom skupiny Ligy majstrov proti Slavii bez zranených Sergiho Roberta a Samuela Umtitiho. V dvadsaťčlennom výbere trénera Ernesta Valverdeho nechýba žiadna z hlavných hviezd na čele s útočníkom Lionelom Messim.

Popri Messim vo výprave v Prahe nechýbajú ani ďalšie ofenzívne opory Luis Suárez a Antoine Griezmann či pilier zadných radov Gerard Piqué a zálohy Sergio Busquets. Barcelona zamierila do Čiech popoludní a špeciál s hviezdnym "nákladom" dorazil okolo pol siedmej večer. Obvyklý predzápasový tréning na štadióne v Edene Katalánci vynechali.

Hneď po prílete sa španielsky šampión vydal do luxusného hotela Four Seasons, kde bude ubytovaný. Pred hotelom čakalo na hviezdy cez sto fanúšikov. Iba tréner Valverde a obranca Clément Lenglet zamierili na tlačovú konferenciu do Edenu. Po českej metropole sa hviezdny tím bude pohybovať autobusom v klubových farbách. Vozidlo si podľa O2 TV Katalánci nepriviezli vlastné, ale prenajali si ho od českej firmy a polepili ho.

Kým pred rokom mal vtedajší obhajca trofeje Real Madrid pred zápasom Ligy majstrov v Plzni radu špeciálnych želaní a s predstihom zaslal Západočechom zoznam vecí, ktoré požaduje, vrátane dvoch rotopedov či šiestich masážnych lehátok do šatne, Barcelona tak náročná nie je.

"Barcelona žiadne špeciálne požiadavky oproti tým bežným, ako je ovocie alebo ľad do kabíny, nemá. Naozaj nič špeciálneho sme pre nich nepripravovali okrem toho, že chceme, aby organizačne všetko prebehlo na jedničku, čo je ale štandard," povedal tlačový hovorca Slavie Michal Býček.

Zápas sprevádza obrovský záujem médií, vysielať sa bude do všetkých kútov sveta. Podľa Býčeka je akreditovaných cez 140 novinárov a 50 fotografov, čo je pri Slávistickom domácom stretnutí rekord. "Za Barcelonu dorazí do Edenu 17 členov mediálneho tímu, čo je zďaleka najviac, s čím sme sa v poslednej dobe stretli," uviedol slávistický hovorca.

Päťnásobný víťaz Ligy majstrov sa predstaví v Prahe po ôsmich rokoch. V roku 2011 si Barcelona zahrala v základnej skupine proti Plzni, ktorú najprv porazila doma 2:0 a potom v Edene po hetriku hlavnej opory Lionela Messiho 4:0. Plzeň vtedy kvôli rekonštrukcii štadióna nemohla hrať na svojom štadiine. 

Stredajší zápas tretieho kola skupiny Ligy majstrov má v Edene výkop v 21:00. Štadión je vypredaný, doraziť by mala aj necelá tisícka fanúšikov Barcelony. Katalánsky klub si zabezpečuje kontroly vstupu priaznivcov do svojho sektora.

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona SK Slavia Praha
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: profimedia.sk
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články