Barcelona zápas v Prahe doslova pretrpela: Na Messiho a spol. sa valila lavína!

Jindřich Trpišovský a Ernesto Valverde
Jindřich Trpišovský a Ernesto Valverde

PRAHA - Tréner Ernesto Valverde očakával, že futbalisti Barcelony zvládnu zápas tretieho kola základnej skupiny Ligy majstrov na pôde Slavie s väčším prehľadom a pokojom. Pripustil, že španielsky gigant si zápas v Edene pretrpel a v druhej polovici sa na jeho bránku valila lavína domácich útokov.

"Slavia ukázala, že je veľmi silný súper, hrala skvele. Čakali sme, že budeme mať zápas pod väčšou kontrolou. Zápas sme skutočne pretrpeli, mal naozaj vysoké tempo," povedal na tlačovej konferencii Valverde.
 
Päťnásobného víťaza Ligy majstrov poslal v Edene do vedenia už v tretej minúte Lionel Messi, v 50. minúte vyrovnal Jan Bořil, ale o sedem minút neskôr rozhodol vlastný gól domáceho Petera Olayinky.
 
 
"My sme začali dobre, dali sme rýchlo gól a dominovali sme. Ale bolo vidieť, že v určitých situáciách sme strácali lopty. Domáci z toho ohrozovali našu bránku a do polčasu skoro vyrovnali," uviedol Valverde.
 
"V druhej polovici ešte pristúpil plyn, čo sme čakali, pretože Slavia sa vždy tlačila do útoku. Keď sme dali gól na 2:1, mali sme trochu väčší pokoj. Domáci sa potom valili ako lavína na našu bránku, boli na našej polovici a ťažko sa to bránilo," pripustil päťdesiatpäťročný španielsky kouč.
 
Hlavne v posledných minútach sa Barcelona dostala pod drvivý tlak, na čo nie je zvyknutá. "Slavia išla ku koncu do rizika, my sme museli s koncom zápasu hlavne brániť. Musíme sa naučiť tieto zápasy lepšie kontrolovať. Mohli sme vyhrať vyšším rozdielom, ale veľa šancí mala aj Slavia. To treba uznať. Naším kľúčovým hráčom bol brankár Ter Stegen , nielen v tomto zápase, ale vo všetkých troch v skupine," uviedol Valverde.
 

 
Jeho zverenci po polovici skupiny vedú tabuľku so siedmimi bodmi. Inter Miláno s Dortmundom majú štyri body a posledná je Slavia s jedným bodom. "Samozrejme pre nás bol tento zápas veľmi dôležitý, ale to aj pre Slaviu, čo bolo vidieť na ihrisku. Teraz vedieme tabuľku, budeme hrať dva zápasy doma so Slaviou a Borussiou. V nich sa ešte len ukáže, ako všetko dopadne," konštatoval Valverde.

Tagy: FC Barcelona Slavia Praha Ernesto Valverde

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP - Petr David Josek

DISKUSIA