Sen sa stal skutočnosťou: Štvrtoligistu čaká deň, na ktorý celý klub nikdy nezabudne

Hráči Colchestru United a ich radosť po góle spolu s fanúšikmi
Hráči Colchestru United a ich radosť po góle spolu s fanúšikmi

COLCHESTER - Riaditeľ anglického klubu Colchester United zo štvrtej ligy bol nadšený, keď zistil, že jeho tím nastúpi vo štvrťfinále Ligového pohára na pôde slávneho Manchestru United.

"Práve pre takéto dni robíte futbal," povedal Robbie Cowling po štvrtkovom žrebe najlepšej osmičky tradičnej súťaže. Colchester je najnižšie postavený tím, ktorý ešte zostal v súťaži. V minulosti sa stretol s "červenými diablami" dvakrát a v oboch prípadoch prehral: v sezóne 1978/79 v 5. kole Pohára FA tesne 0:1 a v ročníku 1983/84 0:2 v Ligovom pohári.

To však nezmarilo radosť hráčov i vedenia klubu z toho, že sa ukážu na slávnom štadióne Old Trafford. "Všetci sme nadšení z tohto žrebu. Užijeme si každú minútu," povedal Cowling pre BBC. Colchester postúpil do štvrťfinále triumfom nad taktiež štvrtoligovým Crawley (3:1), no kolo predtým dokázal po penaltách vyradiť vlaňajšieho finalistu Ligy majstrov Tottenham Hotspur.

Žreb rozhodol aj o tom, že úradujúci držitelia trofeje z Manchestru City nastúpia na pôde treťoligového Oxford United a ďalšie dve štvrťfinále budú súbojmi tímov z Premier League. Aston Villa privíta Liverpool, ktorý vyradil v prestrelke Arsenal (6:5 po rozstrele z 11 m), a Everton sa stretne doma s Leicestrom City.

štvrťfinále Ligového pohára (17. decembra):
Aston Villa - FC Liverpool
FC Everton - Leicester City
Manchester United - Colchester United
Oxford United - Manchester City


Tagy: Manchester United Colchester United

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
TASR
Foto:
Profimedia

DISKUSIA