VIDEO Češka Plíšková skončila pred bránami finále: Svitolinovú čaká obhajoba proti Bartyovej

Karolína Plíšková
Karolína Plíšková

ŠEN-ČEN - V nedeľňajšom finále koncoročného tenisového šampionátu žien WTA Finals v čínskom Šen-čene sa stretnú obhajkyňa prvenstva na tomto podujatí Ukrajinka Elina Svitolinová a jednotka svetového rebríčka Ashleigh Bartyová z Austrálie.

Ukrajinská tenistka v sobotňajšom semifinále z pozície svetovej osmičky vyradila sedmičku rebríčka a debutantku na tomto výberovom podujatí Belindu Bencicovú. Švajčiarka so slovenskými koreňmi Bencicová odstúpila z duelu za nepriaznivého stavu 7:5, 3:6, 1:4.

"Z postupu do finále mám radosť, mrzí ma však, že som nevyhrala po premenenom mečbale. Belinde želám, aby sa čím skôr uzdravila a vrátila na kurt ešte silnejšia. Šampionát WTA je posledný turnaj v sezóne. Už cítim únavu, no v nedeľu dám do toho všetko a pokúsim sa obhájiť vlaňajší titul," povedal po zápase Svitolinová.

Druhé semifinále medzi Bartyovou a Češkou Karolínou Plíškovou prinieslo trojsetovú drámu s úspešným koncom pre Austrálčanku. Svetová dvojka Plíšková v prvom sete raz prelomila podanie súperky, no v ďalších dvoch prišla o servis až trikrát. Bartyová na postup využila tretí mečbal.

​Bartyová má so Svitolinovou nepriaznivú bilanciu 0:5, v Šen-čene sa ju pokúsi prvýkrát zdolať a ukončiť jej deväťzápasovú víťaznú sériu na Masters. "Finálový zápas si chcem užiť. Nemám čo stratiť. pokúsim sa zakončiť mimoriadne úspešnú sezónu víťazne," uviedla Austrálčanka pre akreditované médiá po postupe do prvého finále na MS WTA Tour v kariére.

Koncoročný šampionát WTA Finals sa v čínskom Šen-čene koná premiérovo, v rokoch 2014 - 2018 ho hostil Singapur. V roku 2016 ho ovládla Dominika Cibulková.

Elina Svitolinová (Ukr.) - Belinda Bencicová (Švaj.) 5:7, 6:3, 4:1 - skreč, Bencicová odstúpila

Ashleigh Bartyová (Aus.) - Karolína Plíšková (ČR) 4:6, 6:2, 6:3


Tagy: Karolína Plíšková Elina Svitolinová WTA Finals Belinda Bencicová Ashleigh Bartyová

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
SITA/AP - Andy Wong

DISKUSIA