Pred nástupcom Klimenta stojí veľká osobná výzva: Palenčík priblížil prvé kroky v novej funkcii

Jozef Kliment
Jozef Kliment

BRATISLAVA - Po odchode Jozefa Klimenta z pozície generálneho sekretára Slovenského futbalového zväzu (SFZ) jeho miesto od 1. januára 2020 zaujme Peter Palenčík. Ten aktuálne pracuje ako riaditeľ medzinárodného a organizačného úseku zväzu a na SFZ pôsobí už 15 rokov. Informácie priniesol oficiálny web SFZ.

"Nová pozícia pre mňa znamená veľkú osobnú výzvu a verím, že budem schopný nadviazať na prácu Jozefa Klimenta a Petra Dedíka, pod ktorými sa organizácia zväzu posunula veľmi pozitívnym smerom. Na ponuku som reagoval kladne aj z dôvodu, lebo verím, že moje doposiaľ nadobudnuté skúsenosti môžu pomôcť ešte zlepšiť fungovanie zväzu,“ povedal Palenčík v rozhovore pre futbalsfz.sk. "V prvom rade sa budem snažiť čo najrýchlejšie sa zorientovať vo veciach, s ktorými som doposiaľ veľmi neprichádzal do styku. Prípadné zmeny budem riešiť primárne s prezidentom zväzu," pokračoval.

Priblížil aj prvé kroky v novej funkcii. "Určite sa stretnem so všetkými riaditeľmi, prejdeme si spolu súčasný stav a prípadné veci na zlepšenie. Predpokladám, že spolu s prezidentom Jánom Kováčikom absolvujem v prvých mesiacoch nového roka stretnutia aj na regionálnej úrovni, čo považujem tiež za veľmi podstatné, keďže zväz nie je len budova a ľudia v Bratislave,“ poznamenal Palenčík, ktorý už nebude mať na starosti logistiku seniorskej reprezentácie SR. "Som si istý, že na mojom terajšom úseku mám natoľko skúsených ľudí, ktorí tieto úlohy zvládnu bez väčších problémov. Oddelenie zabezpečuje servis pre všetky reprezentácie, takže náplň práce sa veľmi neodlišuje, len objem a tlak je samozrejme pri A-tíme väčší. Niektoré úlohy už určite nebudem môcť robiť, ale kontakt bude stále veľmi úzky,“ prezradil.

Peter Palenčík aktuálne pracuje aj pre Európsku futbalovú úniu (UEFA) ako riaditeľ zápasov v Lige majstrov a Európskej lige. "Otázku môjho prípadného zotrvania na tomto poste budem riešiť s ľuďmi z UEFA začiatkom nového roka. Samozrejme, prioritou je nová pozícia na zväze,“ dodal.


Tagy: Slovenský futbalový zväz Jozef Kliment Peter Palenčík

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Michal Svítok

DISKUSIA