Nejasné informácie o zranení hviezdy: NBA došla trpezlivosť a klub bude pykať za svoje činy

Kawhi Leonard
Kawhi Leonard

LOS ANGELES - Vedenie zámorskej basketbalovej NBA potrestalo klub Los Angeles Clippers pokutou 50-tisíc amerických dolárov za protichodné informácie o zdravotnom stave Kawhiho Leonarda. Jeden z lídrov tímu v stredu vynechal neúspešný súboj proti Milwaukee Bucks (124:129). Klub oficiálne informoval o problémoch s ľavým kolenom u najužitočnejšieho hráča júnového finále play-off ešte vo farbách majstrovského Toronta Raptors. Kouč Doc Rivers však na pozápasovej tlačovej konferencii informoval, že Leonard sa cíti dobre.

Spomenutý finančný postih je výsledkom boja vedenia súťaže proti praktikám klubov, ktoré nasadzujú elitných hráčov iba do jedného zápasu, ak organizáciu čakajú dva súboje za dva dni. Vedenie NBA takéto konanie považuje za neprípustné, pretože znižuje kvalitu zápasov.

"Som z toho všetkého sklamaný. Som na strane svojho trénera, pretože on najlepšie vie, čo je pre mňa dobré. Ja nie som lekár, aby som vyhodnocoval svoj zdravotný stav a vyhliadky na to, kedy budem hrať," povedal Kawhi Leonard.


Tagy: NBA Los Angeles Clippers Kawhi Leonard

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Ben Margot

DISKUSIA