VIDEO Najväčšia senzácia kvalifikácie na EURO: Zázrak! Toto je doslova krajina rozprávok

Teemu Pukki oslavuje gólTeemu Pukki oslavuje gól Zdroj: SITA/Martti Kainuleinen/Lehtikuva via AP

HELSINKI - Fínski futbalisti sa po prvý raz v histórii predstavia na majstrovstvách Európy. Účasť na šampionáte 2020 si zaistili piatkovým víťazstvom v Helsinkách nad Lichtenštajnskom 3:0. V J-skupine majú pred posledným zápasom isté druhé miesto v tabuľke, prví skončia Taliani.

V bránke Fínska odchytal celý duel slovenský rodák Lukáš Hrádecký, veľa práce však nemal, keď hostia naňho vystrelili iba raz. Historický víťazný gól strelil v 21. minúte Jasse Tuominen. Postup poistil po zmene strán Teemu Pukki, ktorý najprv v 63. minúte premenil jedenástku, definitívne uzavrel skóre o dvanásť minút neskôr. V ďalšom zápase "jéčka" Grécko zvíťazilo v Arménsku 1:0.