Angličania chcú ukončiť čakanie na medailové umiestnenie: Určite sme ďalej ako pred MS v Rusku

Reprezentácia Albionu
Reprezentácia Albionu

BRATISLAVA - Anglickí futbaloví reprezentanti bez väčších problémov preskákali kvalifikačnými prekážkami v boji o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy. Hráči "Albiónu" sa predstavia na šiestom vrcholnom podujatí v rade a budú chcieť prerušiť takmer štvrťstoročie trvajúce čakanie na medailové umiestnenie. Generácia okolo kanoniera Harryho Kana má na to ideálne predpoklady, čo potvrdila už na vlaňajších MS v Rusku. Podľa slov trénera Angličanov Garetha Southgata urobil jeho tím počas ostatných mesiacov herný progres a výkonnostne sa posnul ďalej.

Tvrdenie 49-ročného kouča potvrdzuje aj kvalifikačná vizitka. Anglickí futbalisti síce v ôsmich zápasoch raz prehrali, ale nastrieľali 37 gólov, čo je najviac spomedzi všetkých účastníkov súbojov o účasť na Eure. "Troch levov" ešte môžu prekonať Belgičania (v súčasnosti s 34 gólmi na konte, pozn.), ale tí odohrajú v rámci kvalifikácie až desať stretnutí. "Určite sme ďalej ako pred majstrovstvami sveta v Rusku. Mužstvo má vieru vo víťazstvá a prejavuje sa to aj na jeho sebavedomí. Hráči nevstupujú do zápasov s tým, že sa obávajú toho, či sa stane niečo zlé," cituje Southgata portál BBC.com.

Najvýraznejšou postavou anglického tímu v aktuálnej kvalifikácii bol kanonier Tottenhamu Hotspur Harry Kane. Dvadsaťšesťročný zakončovateľ nastrieľal dvanásť gólov a ďalších päť pripravil spoluhráčom. V ofenzíve ho výborne dopĺňal Raheem Sterling z Manchestru City, ktorý skóroval osemkrát a na konte mal aj sedem gólových asistencií. "Musíme si byť istí, že budeme schopní predvádzať rovnako kvalitné výkony aj počas nasledujúceho leta. Budeme pracovať na tom, aby sme sa zlepšovali v rovnakom duchu ako doteraz," pokračoval rodák z Watfordu.

Angličania boli v kvalifikácii produktívni, no nečelili tímom z európskej špičky. Ich súpermi boli Česi, Bulhari, Čiernohorci a Kosovčania. Southgate preto upozorňuje, že samotný šampionát prinesie náročnejšie konfrontácie. "Neabsolvovali sme zápasy proti tímom z elitnej osmičky či desiatky v rámci Európy. S tým sa musíme do začiatku turnaja vyrovnať. Dosiahnuť celkové víťazstvo na Eure nie je v súčasnosti jednoduchšie ako ovládnuť majstrovstvá sveta. Najlepšiu štvorku v Rusku tvorili výlučne európske mužstvá a k tomu si pridajte Španielov, Nemcov alebo Portugalčanov. Bude to špičkový turnaj," doplnil Southgate.

Budúcoročné majstrovstvá Európy sa uskutočnia v termíne od 12. júna do 12. júla. Angličania budú mať špeciálnu motiváciu postúpiť do medailových bojov, pretože semifinálové zápasy aj duel o zlato privíta londýnske Wembley.


Tagy: Anglicko Harry Kane Gareth Southgate

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Andreea Alexandru

DISKUSIA