Škandál na talianskej pôde: Výhra 27:0? Porušenie etických hodnôt, klub okamžite konal!

Ilustračné foto
Ilustračné foto

GROSSETO - V talianskom mládežníckom futbale prišlo k nevídanej situácii. Tréner mužstva bol vyhodený po výhre 27:0. Prezident klubu povedal, že kouč tímu sa správal neúctivo voči súperovi. Tím Invictasauro do 18 rokov z Toskánska sídliaci v meste Grosseto, sa stretol s Marinou Calcio. Zápas sa skončil spomínaným vysokým víťazstvom domácich.

Tiberio Pratesi, športový riaditeľ nízko postaveného tímu Marina Calcio, sa po zápase sťažoval, že ligový líder z Invictasaura sa správal voči súperovi veľmi neúctivo. Marina trpela pred zápasom mnohopočetnou maródkou, do poľa musela postaviť aj brankára. V zápase sa dvaja hráči domácich presadili šesťkrát a jeden dokonca rozvlnil sieť sedemkrát. 

Pratesi absolvoval po zápase telefonát s predstaviteľom Invictasaura a ten sa ospravedlnil za výsledok. Paolo Brogelli, prezident domáceho klubu, vydal stanovisko, v ktorom oznámil, že celok ukončil spoluprácu s koučom Riccinim. 

"Boli sme šokovaní a hlboko nám bolo ľúto, keď sme počuli, že naši juniori porazili Marinu 27:0. Hodnoty mládežníckeho futbalu sú voči takejto veci neetické. Protivník musí byť vždy rešpektovaný a to sa dnes nestalo. Ako prezident sa úprimne ospravedlňujem celej Marine. Oznamujem, že naši riaditelia sa jednohlasne rozhodli vyhodiť trénera Riccinio,"  povedal Brogelli. 

Brogelli dodal, že mládežnícky futbal nie je na prvom mieste o výsledkoch a hráčom treba dávať aj čosi viac. "Naši tréneri majú povinnosť trénovať mladých hráčov, ale v prvom rade ich vzdelávať. Toto sa dnes nestalo."


Tagy: Invictasauro Marina Calcio Massimiliano Riccini

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/Ondrej Herceg
Foto:
Getty Images

DISKUSIA