Dudu a Pekaríka povedie svetový kouč: Na lavičku Herthy zasadol Klinsmann!

Jürgen Klinsmann
Jürgen Klinsmann

BERLÍN - Slovenskí futbalisti Ondrej Duda a Peter Pekarík budú mať nového trénera. Podľa periodika Bild lavičku Herthy Berlín prevzal Jürgen Klinsmann, ktorý nahradil Anteho Čoviča. Klub zatiaľ informácie oficiálne nepotvrdil.

Klinsmann povedie mužstvo do konca tejto sezóny, podľa periodika Bild mu bude asistovať bývalý tréner Werderu Brémy Alexander Nouri. Čovič pôsobil na lavičke A-mužstva Herthy od júla tohto roka. Nevyšiel mu však vstup do sezóny, keď Berlínčania figurujú s 11 bodmi až na 15. mieste v tabuľke a od pásma zostupu ich delí iba skóre. "Naše výkony a výsledky nás priviedli k tomuto riešeniu. Samozrejme, bolí ma to, ale Hertha je pre mňa viac ako zamestnávateľ a verím, že jej zmena pomôže," povedal Čovič na webe Herthy Berlín.


Päťdesiatpäťročný Klinsmann sa preslávil najmä ako reprezentačný tréner. V rokoch 2004-2006 viedol Nemecko, ktoré doviedol v roku 2006 na 3. miesto na domácich MS. Pred ročníkom 2008/2009 prevzal lavičku Bayernu Mníchov, no vydržal iba do apríla 2009. V období 2011-2016 trénoval Američanov. Do Herthy prišiel v novembri pôvodne ako poradca v dozornej rade.


Tagy: Hertha Berlín Ondrej Duda Jürgen Klinsmann Peter Pekarík

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Frank Augstein

DISKUSIA