Vlhová sa púšťa do boja s domácou superstar: Shiffrinovej špeciálne miesto, teraz pôjde o veľa!

Mikaela ShiffrinováMikaela Shiffrinová Zdroj: TASR/AP/Alessandro Trovati

KILLINGTON - Po minulotýždňovom slalome vo fínskom Levi pokračuje seriál Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní pretekmi v zámorí. Mužov čakajú súťaže v kanadskom stredisku Lake Louise, ženy sa predstavia v americkom Killingtone. V domácom prostredí bude v slalome a obrovskom slalome favoritkou na víťazstvá Mikaela Shiffrinová, ktorá v spomenutom Levi zvíťazila. A jednou z jej konkurentiek bude Slovenka Petra Vlhová.

Shiffrinová bude mať počas víkendu o jednu motiváciu naviac - na Killington má krásne spomienky v spojitosti so svojou starou mamou, ktorá vo veku 98 rokov zomrela v druhej polovici októbra 2019. Dvojnásobná olympijská šampiónka Shiffrinová pred troma rokmi v Killingtone vyhrala pred zrakom svojej milovanej babičky, ktorá vtedy prvýkrát navštívila preteky SP. A to ju dojalo k slzám. "Mám na ňu mnoho krásnych spomienok," povedala elitná zjazdárka na adresu zosnulej starej mamy Pauline Mary Condronovej, ktorá sa kedysi venovala tenisu. Odvtedy slalom v Killingtone ovládla aj v rokoch 2017 a 2018. "Za všetky spomienky na ňu poviem o jej raňajkách, boli najlepšie na celom svete," pokračovala a spomenula aj to, že jej babička ju stále dokázala zdolať v stolových hrách. Na zjazdovkách Shiffrinová nie je zvyknutá na prehry.

Obhajkyňa veľkého glóbusu aj malého slalomového Shiffrinová si v sobotu pripísala už 61. víťazstvo v pretekoch SP v kariére a zároveň 41. v slalome. Týmto triumfom predstihla doterajšieho historického lídra v počte slalomových víťazstiev vo Svetovom pohári legendárneho Švéda Ingemara Stenmarka. To všetko stihla za sedem rokov v kolotoči SP. Na počesť legendy pomenovala aj soba, ktorého získala za prvenstvo v slalome.

"Viac ako prekonávanie rekordov ma robí šťastnou to, že si žijem svoj sen z detstva. Venujem sa totiž tomu, čo ma baví a som v tom jedna z najlepších na svete," myslí si Američanka. Priznala tiež, že si špeciálne nepamätá svoje prvé pódium, premiérový triumf, prvý titul majsterky sveta či prvé olympijské zlato. "Tieto míľniky sa mi zlievajú dokopy. Ja sa sústredím na každé ďalšie preteky, chcem sa každým dňom zlepšovať," poznamenala.

Viac o téme: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP/Alessandro Trovati
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články