Mertinyákov jasný postoj k fanúšikom: Ultras patria na futbal!

Michal Mertinyák
Michal Mertinyák

BRATISLAVA - "Fortuna liga je mladá, dravá a ambiciózna," začal svoje rozprávanie v podcaste Polčas na telku výkonný riaditeľ Únie ligových klubov Michal Mertinyák. V rozhovore na rozličné témy týkajúce sa našej najvyššej súťaže okrem iného porovnával zlaté deväťdesiate roky so súčasnosťou.

"Vtedy nebolo toľko možností trávenia voľného času ako dnes a aj preto boli štadióny plnšie. O futbal bol obrovský záujem aj z pohľadu veľkých a silných majiteľov klubov, čo sa však už vracia aj dnes. Následne prišiel pokles, doplácali sme na problémy z minulosti s infraštruktúrou, boli sme v tranzitnej fáze, ale tú už ukončujeme a väčšina klubov má alebo stavia vlastné štadióny," povedal v relácii Polčas na telku Mertinyák.


Cieľom je kontinuálny rast kvality súťaže odrazený napríklad aj na diváckej návštevnosti. "Pri pohľade na stredoeurópsky región vieme, že by sme mohli dosiahnuť aspoň trojtisícový priemer divákov na zápas a atakovať hranicu ešte o tisícku vyššie. Potrebujeme však, aby všetky tímy už mali dokončené svoje štadióny a hrali doma," pokračoval Mertinyák. K potrebným číslam by Fortuna lige mohol napomôcť aj návrat futbalových bášt, akými vždy boli kluby z Košíc, Prešova či Banskej Bystrice. "To áno, ale zasa treba rešpektovať menšie kluby, ktoré si svojou prácou vydobyli miestenku medzi elitou."

O atmosféru na štadiónoch sa najväčšej miery starajú ultras skupiny, ktoré sú však neraz aj terčom kritiky pre vulgárne alebo nenávistné prejavy. "Tieto otázky vnímajú ľudia veľmi citlivo. Ja sám chodím na futbal aj s deťmi a ultras na štadióny určite patria. Futbal bol od nepamäti hrou pre široké vrstvy, nie pre elity ani iné konkrétny typy obyvateľstva," dodal Mertinyák.


Tagy: Fortuna Liga Michal Mertinyák

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
športky
Foto:
Fortuna liga

DISKUSIA