VIDEO Skvelý Tatar predvádza životnú formu: V Montreale napriek tomu prevláda sklamanie

Tomáš Tatar na striedačke Montrealu Tomáš Tatar na striedačke Montrealu Zdroj: SITA/AP/Graham Hughes

MONTREAL - Slovenský hokejista Tomáš Tatar sa v zámorskej NHL blysol dvoma gólmi, pre Montreal ale znamenali iba bod. Canadiens na domácom ľade podľahli Philadelphii 3:4 po predĺžení a pripísali si už siedmu prehru v sérii. Tatar bodoval v treťom dueli za sebou a v prebiehajúcej sezóne má na konte už deväť gólov a 24 bodov.

Tatar odohral 15:01 min so štyrmi strelami, jednou zablokovanou strelou a jedným dvojminútovým trestom. Najmä však zaznamenal prvý dvojgólový zápas sezóny a na konte má už 9 gólov a 15 asistencií. Najprv v 29. min doklepol do bránky puk odrazený po strele obrancu Sheu Webera, svoj tím vtedy poslal do vedenia 2:1. Najproduktívnejší Slovák v NHL a zároveň líder produktivity Montrealu sa druhýkrát zaskvel v 44. min, keď v presilovej hre strelou švihom vyrovnal na 3:3 a poslal zápas do predĺženia. Druhý bod však hráči Canadiens nepridali, 31 sekúnd pred koncom nadstavenej päťminútovky Ivan Provorov rozhodol o štvrtom triumfe Flyers v sérii.

"Myslím si, že sme ukázali charakter počas 60 minút. Boli sme šťastní z toho, ako sme hrali. O to viac bolí, že sa to v predĺžení nevyvinulo v náš prospech," uviedol Tomáš Tatar na webe NHL. Montreal natiahol sériu bez víťazstva už na sedem zápasov. A to aj napriek tomu, že Philadelphiu prevýšil v strelách na bránku 42:29. "Pomáhali sme si, zlepšili sme rozohrávku a zakladanie útokov. O to viac nás mrzí moment, ktorý rozhodol v predĺžení," doplnil Tatar pre zámorské médiá. "V tomto zápase sme si zaslúžili viac. Tú jednu strelu v predĺžení som mal zvládnuť. Hráči predo mnou odviedli výbornú prácu," zhodnotil brankár Montrealu Keith Kinkaid.

Viac o téme: Philadelphia Flyers Tomáš Tatar Montreal Canadiens
  • Zdroj: TASR, SITA