VIDEO Messi hetrikom zostrelil Valjentovu Mallorcu: Barcelona opäť do čela tabuľky

Lionel MessiLionel Messi Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

BARCELONA - Hetrik argentínskeho útočníka Lionela Messiho prispel k sobotňajšiemu triumfu futbalistov FC Barcelona nad RCD Mallorca 5:2 v 16. kole španielskej La ligy. Obhajca titulu sa po výhre opäť dostal na čelo tabuľky. Messi sa presadil dvoma utešenými technickými strelami a krásnym volejom do vinkla v závere.

Hosťom, za ktorých odohral celý zápas slovenský reprezentačný obranca Martin Valjent nestačili ani dva góly Chorváta Anteho Budimira.

Futbalisti Realu Madrid si v sobotňajšom zápase poradili s predposledným tímom tabuľky Espanyolom Barcelona 2:0. Najväčšiu zásluhu na triumfe domácich mal francúzsky útočník Karim Benzema, ktorý v 37. minúte prihral na úvodný gól krajanovi Raphaelovi Varanovi a v 79. minúte rozvlnil sieť sám. "Biely balet", ktorý nastúpil v zelených dresoch, aby podporil ekologickú konferenciu v Madride, sa na čele tabuľky vzdialil o tri body Barcelone. Tá sa ale po triumfe vrátila do čela.

La Liga - 16. kolo:
Real Madrid - Espanyol Barcelona 2:0 (1:0)
Góly: 37. Varane, 79. Benzema, ČK: 83. Mendy (Real) po 2. ŽK

Granada FC - Deportivo Alaves 3:0 (0:0)
Góly: 48. Fernandez, 58. Soldado (z 11 m), 78. Herrera, ČK: 67. Wakaso, 90+1. Laguardia (obaja Alaves)

UD Levante - FC Valencia 2:4 (2:1)
Góly: 11. a 20. Marti (druhý z 11 m) – 45+4. Marti (vlastný), 57. a 59. Gameiro, 88. Torres, ČK: 74. Falcon (Levante)

FC Barcelona - RCD Mallorca 5:2 (4:1)
Góly: 17., 41. a 83. Messi, 17. Griezmann, 43. Suarez - 35. a 64. Budimir