VIDEO Hodená rukavica pre Real Madrid: Víťazná šnúra Barcelony je už minulosťou

Antoine GriezmannAntoine Griezmann Zdroj: SITA/AP - Alvaro Barrientos

MADRID - Futbalisti FC Barcelona prerušili šesťzápasovú víťaznú šnúru vo všetkých súťažiach. V sobotu remizovali v dueli 17. kola La Ligy na ihrisku Realu Sociedad San Sebastián 2:2 a na čele tabuľky majú náskok jedného bodu pred Realom Madrid. Ten môže získať post lídra v prípade víťazstva v nedeľu vo Valencii.

Real Sociedad je v tabuľke priebežne na štvrtej priečke. Proti Barcelone ho poslal do vedenia už v 12. minúte Mikel Oyarzabal z pokutového kopu. Ešte do prestávky vyrovnal Antoine Griezmann po rýchlom protiútoku a prihrávke Luisa Suáreza, ktorý po zmene strán v 49. minúte zvýšil na 2:1 pre Barcelonu. Švédsky útočník Alexander Isak ale v 62. minúte po dorážke z piatich metrov zabezpečil domácim bod. Barcelona v lige nebodovala naplno po štyroch predchádzajúcich výhrach.

Carles Alena a Diego Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP - Alvaro Barrientos

Levante vyhralo na ihrisku Granady 2:1. V úplnom závere o tom rozhodol macedónsky stredopoliar Enis Bardhi. Athletic Bilbao remizovalo s SD Eibar 0:0.

Athletic Bilbao – SD Eibar 0:0

Granada CF - Levante 1:2 (0:0)
Góly: 60. Machis - 55. Rochina, 90. Bardhi

Real Sociedad San Sebastián – FC Barcelona 2:2 (1:1)
Góyl: 12. Oyarzabal (z 11m), 62. Isak – 38. Griezmann, 49. Suárez

Viac o téme: FC Barcelona Real Sociedad San Sebastián