VIDEO Fialková s tým nevedela nič urobiť: Verím, že nabudúce to bude o biatlone a nie o šťastí

Paulína FialkováPaulína Fialková Zdroj: SITA/AP/Kerstin Joensso

OBERHOF - Fínka Kaisa Mäkäräinenová triumfovala v nedeľňajších pretekoch s hromadným štartom na 12,5 km v rámci 4. kola Svetového pohára 2019/20 v nemeckom Oberhofe. Do cieľa prišla v čase 39:58,9 Na stupňoch víťazov ju doplnili Nórky Tiril Eckhoffová (+30,2 s) a tretia Marte Olsbuová Röiselandová (+35,0). Slovenská reprezentantka Paulína Fialková obsadila 20. priečku (+2:36,8 m). Talianka Dorothea Wiererová skončila štvrtá a udržala sa na čele celkového poradia.

Fialková na poslednej streľbe netrafila dva terčíky, do cieľa prišla na 20. mieste. "Teší ma tento úspech, pretože som bola najstaršia v štartovom poli. Vietor bol dnes veľmi silný, musela som na strelnici čakať, ako sa bude točiť. Som šťastná za tento triumf," povedala víťazka v cieli pre TV Eurosport.

Fialková pre RTVS povedala, že sa cítila dobre, ale vietor ju pripravil o lepší výsledok: "Bolo to naozaj šialené. Ja som sa pritom bežecky cítila dobre. Aj som mala dobré ležky, ale na stojke so mnou vietor hádzal na obe strany. Nevedela som s tým nič urobiť. Samozrejme ma to mrzí, verím, že na ďalších pretekoch to bude o biatlone a nie o šťastí."

Viac o téme: Paulína Fialková Kaisa Mäkäräinenová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Kerstin Joensso; VIDEO: Facebook/Šport v RTVS
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články