Novak Djokovič to povedal za všetkých hráčov: Vidieť škody bolo devastujúce!

Novak DjokovičNovak Djokovič Zdroj: SITA/AP - Steve Christo

BRATISLAVA - Ničivé požiare, ktoré v ostatných dňoch postihli viaceré oblasti Austrálie, nenechali chladnú ani tenisovú verejnosť. Po skončení premiérového ročníka ATP Cupu srbský tenista Novak Djokovič oznámil, že Asociácia tenisových profesionálov (ATP) podporí sumou 725-tisíc austrálskych dolárov austrálsku pobočku Svetového fondu na ochranu prírody a Fond obnovy prírody.

"Austrália je úžasná krajina a na začiatku každej sezóny sa tu cítime ako doma. Vidieť škody na divočine a prírode bolo devastujúce. Tento dar je v mene všetkých hráčov. Naše myšlienky a modlitby smerujú k všetkým, ktorých nešťastie postihlo," povedal Djokovič, ktorý je prezidentom Rady hráčov ATP a v nedeľu sa dvoma získanými bodmi podieľal na finálovom triumfe Srbska nad Španielskom 2:1.

Austráliu trápia masívne požiare Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/AP

Finančne pomohla postihnutým oblastiam aj Američanka Serena Williamsová, ktorá venovala celú prémiu za víťazstvo na turnaji v novozélandskom Aucklande. Pekným gestom sa prezentoval aj kontroverzný Nick Kyrgios, ktorý vyhlásil, že každé eso, ktoré v sezóne dosiahne ho bude stáť 200 austrálskych dolárov. Doposiaľ odohral štyri singlové duely, v ktorých nasúkal 49 nechytateľných servisov.

Medzi tenistami sa rýchlo rozšírila kampaň #Aces4BushRelief. Češka Karolína Plíšková na ceste za turnajovým titulom v austrálskom Brisbane zaznamenala 42 es a venovala 8400 austrálskych dolárov na pomoc ľudom zasiahnutých požiarmi. Podľa oficiálnej stránky Australian Open sa vyzbieralo už viac než 2,2 milióna AUD, teda v prepočte 1,36 milióna eur.

Austráliu trápia masívne požiare Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/AP/Rick Rycroft

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5
Viac o téme: Serena Williamsová Novak Djokovič
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP - Steve Christo
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články