Najväčší úspech kariéry v tieni životnej tragédie: Pod nezvestným otcom sa prelomil ľad

Fabien Claude
Fabien Claude

BRATISLAVA - Francúzsky biatlonista Fabien Claude skončil vo štvrtkových vytrvalostných pretekoch v slovinskej Pokljuke tretí a vybojoval si svoje prvé pódiové umiestnenie v rámci Svetového pohára v kariére. Jeho radosť však bola utlmená smutnou udalosťou týkajúcou sa jeho otca Gillesa. Ten mal v utorok spolu s ďalšími osobami nehodu na snežných skútroch v kanadskom Québecu a naďalej zostáva nezvestný.

Podľa zahraničných médii bol Gilles Claude v skupine ôsmich francúzskych turistov, ktorí jazdili na snežných skútroch v blízkosti rieky. Tenký ľad však neudržal hmotnosť skútrov, čoho dôsledkom je päť nezvestných osôb, vrátane Clauda. Tri osoby neboli zranené a sprievodca skupiny v nemocnici zomrel. Do pátrania po nezvestných sa podľa tlačovej agentúry The Canadian Press zapojili vrtuľníky, potápači a tiež policajti, ktorí vykonávajú pátranie na pevnine.

Fabien Claude, ktorého bratia Florent a Emilien sú takisto biatlonisti, najväčší úspech doterajšej kariéry venoval práve svojmu otcovi. "Toto pódium je pre neho. Som si istý, že je na nás hrdý tak, ako som ja pyšný na to, čo som dnes dokázal," cituje 25-ročného Francúza facebookový profil s názvom Biathlonworld s odkazom na francúzsky denník L’Équipe. Na instagrame vo štvrtok zverejnil fotografiu s popisom: "Špeciálny deň a hviezda, ktorá nás bude sprevádza celým našim životom. Ľúbime ťa, ocko."

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Un jour spécial , et Une étoile qui nous accompagnera toute notre vie , on t’aime papa

Príspevok, ktorý zdieľa Fabien Claude (@fabien_claude1),

 

Claude na tlačovej konferencii priznal, že nikdy predtým sa mu nepodarilo trafiť štyri nuly. V súvislosti so spomenutou nehodou veľmi bojoval najmä so svojou hlavou, ale napokon tento zápas vyhral. Takisto je mu cťou byť na pódiu s takými šampiónmi, akými sú Johannes Thingnes Bö a Martin Fourcade. Celá biatlonová rodina vyjadruje podporu bratom Claudeovcov v týchto ťažkých časoch.


Tagy: Fabien Claude

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Darko Bandic

DISKUSIA