VIDEO Klobúk musel sňať aj súper z Trenčína: Ihneď to vysvetlil rozhodcom, obrovský rešpekt!

Rudolf HunaRudolf Huna Zdroj: TASR - Oliver Ondráš

BRATISLAVA - Rudolf Huna je už takmer neodmysliteľnou súčasťou najvyššej slovenskej hokejovej súťaže. Tridsaťdeväťročný útočník nastupoval v drese Košíc, Popradu, Žiliny, no najviac toho odohral za rodný Liptovský Mikuláš, kde aj v súčasnosti pôsobí. V nedeľu sa predstavil na ľade Dukly Trenčín a hoci v zápase nebodoval, hokejovú verejnosť zaujal príkladným športovým gestom.

"Hokej je jedna vec, ľudskosť druhá. Liptovský Mikuláš mal hrať v 51. minúte za stavu 0:0 presilovú hru po tom, ako rozhodca odpískal faul Rajnohu na Rudolfa Hunu. Ten však bez zaváhania arbitrovi vysvetlil, že sa pošmykol a nebol faulovaný. Obrovský rešpekt. Rudo, tvoja ľudskosť a férovosť je väčšia a silnejšia než túžba po víťazstve (za akúkoľvek cenu). Pozdravujeme ťa a prajeme veľa úspechov," napísali zástupcovia Dukly Trenčín na facebooku.

Dramatický duel napokon "vojaci" strhli na svoju stranu v záverečnej päťminútovke, keď dvakrát skóroval Boris Sádecký. Napriek tomu bol tréner Liptovského Mikuláša Anton Tomko pyšný na výkon svojho tímu. "Nemôžem byť kritický na svojich hráčov, pretože sme prišli v oklieštenej zostave a chlapci podali dobrý výkon. V závere náš mladý junior urobil chybu a dostali sme gól. Ten výsledok je pre nás trošku nešťastný. Siahali sme na bod a myslím si, že sme si ho aj zaslúžili," povedal na tlačovej konferencii po zápase tréner hostí.

Viac o téme: Anton Tomko Rudolf Huna HK Dukla Trenčín MHk 32 Liptovský Mikuláš Boris Sádecký
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Oliver Ondráš; VIDEO: Youtube
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články