Bondra naberá kondíciu doma v Poprade: Agresívna forma koronavírusu mu komplikuje sezónu v Číne

Dávid BondraDávid Bondra Zdroj: TASR - František Iván

POPRAD - Do začiatku tréningu slovenskej hokejovej reprezentácie chýbali ešte zo dve hodiny, ale jeden korčuliar sa už na ľade popradského zimného štadióna objavil skôr. Hokejista v červenom drese dobrú polhodinu krúžil po ľadovej ploche a evidentne naberal stratenú kondíciu.

Podchvíľou zrýchlil a potom zasa prudko zabrzdil. Po odchode z ľadu sa z neho vykľul bývalý popradský útočník Dávid Bondra. Momentálne hráč čínskeho tímu KHL Červená hviezda Kchun-lun už dlhší čas laboruje so zranením ruky, ktoré si vyžiadalo aj operačný zákrok.

"Zastavil som sa na štyri dni doma v Poprade a už v piatok odlietam naspäť do Moskvy. Mal som operáciu ruky a ostatné dva týždne už trénujem. Zatiaľ iba bezkontaktne. Ešte potrebujem týždeň - dva a budem môcť hrať," uviedol Dávid Bondra pre slovenské médiá na popradskom zimnom štadióne. Na zvedavú otázku, čo sa mu vlastne prihodilo začiatkom decembra v zápase proti Vladivostoku, odpovedal: "V roku 2009 som mal operáciu po zlomenine zápästia a teraz sa mi stalo to isté zranenie. Museli mi to zreparovať."

Syn slávneho otca a účastník ostatných dvoch svetových šampionátov nedávno ani len netušil, že čoskoro si zahrá hokej v Číne. Po troch sezónach strávených v tíme HK Poprad v slovenskej najvyššej súťaži však zatúžil po zmene a výzvou bola Kontinentálna hokejová liga. Na ponuku z tímu Červená hviezda Kchun-lun prikývol, hoci rodičom sa to až tak nepáčilo. "Mamka sa spočiatku bála, ale keď ma rodičia prišli pozrieť, videli, že všetko je tam v pohode. Otec sa bol pozrieť na Čínskom múre, páčilo sa mu tam. V klube vládne profesionálne prostredie, nemám s ničím problém. Lety za súpermi sú síce dlhé, ale dá sa na to zvyknúť," pokračoval 27-ročný krídelník a k životu v najľudnatejšej krajine sveta ešte dodal: "Peking je čisté mesto, na ulici sa nepovaľujú smeti. Sú tam bežné aj nápisy v angličtine. Škoda len, že viac ľudí nechodí na hokej."

Bondra zatiaľ v tejto sezóne odohral 18 zápasov s bilanciou 1 gól a 2 asistencie. Jeho tímu aktuálne patrí ôsma priečka vo Východnej konferencii KHL, ale o postup do play-off budú musieť zverenci amerického trénera Curta Frasera ešte zabojovať. Momentálne je v Číne témou číslo jeden agresívna forma koronavírusu, ktorá už postihla desaťtisíce ľudí a v pevninskej Číne má takmer 500 obetí. "Boli sme práve s tímom v Rusku, keď sme sa o tom dozvedeli. Vzali nám krv a zistili, že nikto z nás nemá tento vírus. Do Číny sa však nemôžeme vrátiť. Posledný domáci zápas základnej časti sezóny odohráme v Novosibirsku. Čo bude v play-off, zatiaľ nevieme. Verím najmä, že sa tam dostaneme a potom sa to nejako vyrieši. Počul som, žeby sme mohli hrať v Minsku, ale zatiaľ sú to len dohady," vysvetlil D. Bondra.

Slovák s jemným americkým prízvukom hrajúci v ruskej nadnárodnej súťaži v tíme čínskeho účastníka naznačil, že v KHL by chcel zotrvať aj v ďalšej sezóne. "Dúfam, že situácia s koronavírusom sa ustáli a všetko bude v poriadku. Verím, že aj na budúci rok sa bude hrať KHL v Číne a ja budem pri tom," doplnil.

Viac o téme: HK Poprad Dávid Bondra
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - František Iván
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články