Zámorská posila na východe: Michalovce angažovali Kanaďana draftovaného Minnesotou Wild

Na snímke michalovskí hokejisti sa tešia po strelení góluNa snímke michalovskí hokejisti sa tešia po strelení gólu Zdroj: TASR – Roman Hanc

MICHALOVCE - Tipsportligový hokejový klub HK Dukla Ingema Michalovce angažoval 27-ročného kanadského útočníka Zacka Phillipsa. Po jeho príchode je na súpiske nováčika najvyššej súťaže 8 legionárov, do zápasu ich môže zasiahnuť maximálne 7. Klub informoval o novej akvizícii prostredníctvom facebooku.

Phillipsa draftoval v roku 2011 klub Minnesota Wild, ale do NHL sa nepresadil. V nižšej zámorskej súťaži AHL odohral celkovo 261 zápasov, v ktorých získal 101 kanadských bodov za 35 gólov a 66 asistencií. V rokoch 2016-2019 odohral tri sezóny v európskych ligách, postupne si vyskúšal hokej vo Švédsku, na Britských ostrovoch a v nadnárodnej EBEL. V prebiehajúcej sezóne 2019/2020 pôsobil opäť v Severnej Amerike, v ECHL nastúpil za tri rôzne tímy.

Po príchode Phillipsa je na súpiske michalovského tímu 8 legionárov, okrem neho aj Fíni Konsta Mesikämmen, Mikko Pukka, Sameli Ventelä a Ville Korhonen, Rusi Dmitrij Vorobjov a Igor Safaralejev a Kanaďan Christophe Lalancette.

Viac o téme: HK Dukla Ingema Michalovce Zack Phillips
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR – Roman Hanc
  • Zdroj: TASR