Coutinha tešia úspechy Liverpoolu, ale svoj odchod neľutuje: Som veľmi šťastný, že sa im tak darí

Philippe Coutinho
Philippe Coutinho

BRATISLAVA - Brazílsky futbalista Philippe Coutinho žiaril v drese FC Liverpool, ale potom sa v roku 2018 rozhodol pre novú výzvu v podobe prestupu do FC Barcelona. V katalánskom veľkoklube mu ruže nekvitli, a tak sa snaží nájsť hernú pohodu na hosťovaní v Bayerne Mníchov. Stále však sleduje počínanie svojich bývalých liverpoolskych spoluhráčov.

"Liverpool doslova lieta, ale mňa to neprekvapuje. Zažili sme to už minulý rok, keď triumfoval v Lige majstrov. Nie je to prekvapujúce vzhľadom na fantastický káder a trénera. Som veľmi šťastný, že sa im tak darí, pretože tam mám množstvo priateľov a bývalých spoluhráčov. To je však všetko, nepozerám sa späť. Pobral som sa inou cestou a teraz som už inde. Takisto ako oni, aj ja sa maximálne sústredím na splnenie svojich snov. Som rád za to, čo som spravil v minulosti, ale teraz sa už pozerám len dopredu," uviedol pre Sports Illustrated Coutinho, ktorý od augusta 2019 pôsobí v Bayerne, kde je na ročnom hosťovaní s možnosťou trvalého prestupu. A pobyt v bavorskej metropole si zatiaľ pochvaľuje.

"Nie som tu dlho, takže si to vyžaduje určitý čas, aby som sa prispôsobil novej kultúre, ale moja rodina je šťastná, takže aj ja som šťastný," poznamenal 27-ročný brazílsky reprezentant, pre ktorého je Nemecko štvrtou európskou krajinou s hráčskou zastávkou po Taliansku (Inter Miláno), Anglicku (FC Liverpool) a Španielsku (Espanyol, Barcelona). Adaptáciu na život v Nemecku mu uľahčuje aj španielsky spoluhráč a blízky priateľ Thiago Alcantara. "Veľmi mi pomáha. Okrem toho, že je vynikajúci futbalista, tak je to jednoducho skvelá ľudská bytosť."

Zo slov Coutinha cítiť spokojnosť. Veci idú správnym smerom, či už v osobnej alebo tímovej sfére. A to aj bez ohľadu na to, že jeho aktuálny hrací čas nie je taký, ako by si mohol želať. Po odchode Nika Kovača z postu trénera a nástupe Hansa-Dietera Flicka totiž prišiel o miesto v základnej zostave. On je napriek tomu uvoľnený a šťastný. Nastúpil v 19 z 21 bundesligových duelov Bayernu, z toho 12-krát v základnej zostave. Rodák z Ria de Janeiro však nemá obavy. Verí vo svoje futbalové schopnosti a je presvedčený o tom, že stále má čo mužstvu úradujúceho nemeckého šampióna ponúknuť. Radšej ako o svojej pozícii hovorí o mužstve po Flickovom angažovaní. "Flick pracuje tvrdo a vďaka nemu hráme dobre. A to je to najdôležitejšie. Nie je ľahké viesť tím ako Bayern Mníchov. Myslím si, že odvádza dobrú prácu," povedal Coutinho, ktorý má ešte z liverpoolskych čias na ruke vytetované slová: Nikdy neprestávajte snívať. "Verím tomu, že by ste nikdy nemal prestať snívať, ale musíte tvrdo pracovať, aby sa sen stal skutočnosťou," vysvetlil ofenzívny hráč.


Tagy: FC Barcelona Philippe Coutinho

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
SITA
Foto:
fcbayern.de

DISKUSIA