Diskreditácia hviezd a vylepšovanie imidžu vedenia? Gigant z Barcelony povedal rázne NIE!

Josep Maria Bartomeu
Josep Maria Bartomeu

BARCELONA - Vedenie španielskeho futbalového majstra FC Barcelona ukončilo spoluprácu s PR spoločnosťou I3 Ventures, ktorá mala prostredníctvom sociálnych sietí údajne na jednej strane vylepšovať imidž vedenia "Blaugranas" a na druhej diskreditovať hráčov, bývalých hráčov či ďalšie osoby spojené s katalánskym klubom.

Barcelona síce meno firmy nešpecifikovala, ale podľa rozhlasovej stanice Cadena SER práve táto spoločnosť mala využívať falošné profily na sociálnych sieťach so zámerom diskreditácie osôb vrátane niektorých hráčov, ktorí prednedávnom kritizovali pomery v klube. Medzi nimi sa mali nachádzať mená ako Gerard Piqué, Lionel Messi či bývalý kouč klubu Pep Guardiola, ktorý momentálne vedie anglického majstra Manchester City.

Prezident "Blaugranas" Josep Maria Bartomeu v utorňajšom vyhlásení poprel akékoľvek podozrenie, že vedenie klubu si túto činnosť objednalo za účelom diskreditácie osôb, ktoré kriticky vyjadrili svoj postoj ku riadiacim orgánom. "Klub je zodpovedný za to, čo sa o ňom hovorí po celom svete. Nikdy by sme si neobjednali službu, ktorá by mala kohokoľvek diskreditovať. Voči tomuto sa jednoznačne ohradzujeme," citovala agentúra AP Bartomeua.


Tagy: Pep Guardiola Lionel Messi FC Barcelona Gerard Piqué

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
TASR
Foto:
profimedia.sk

DISKUSIA