VIDEO Výrazná česká stopa pri víťazstve Colorada, Vegas zvalcovali Edmonton na nulu

Radosť J.T. Comphera z gólu proti BuffaluRadosť J.T. Comphera z gólu proti Buffalu Zdroj: SITA/AP/David Zalubowski

COLORADO - Hokejisti Colorada zdolali v zápase NHL na svojom ľade Buffalo 3:2. Avalanche dosiahli štvrté víťazstvo za sebou a v tabuľke Západnej konferencie sa posunuli na 2. miesto.

Pod triumf sa výrazne podpísal český brankár Pavel Francouz, ktorý predviedol 31 zákrokov. Jeho krajan Martin Kaut strelil svoj premiérový gól v profilige, keď v druhej tretine zvýšil na 2:1. Dvadsaťročnému útočníkovi sa to podarilo v jeho štvrtom zápase NHL.

Pavel Francouz zastavil Kylea Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/AP/David Zalubowski

Hráči Vegas triumfovali po siedmy raz za sebou, na vlastnom ľade zdolali Edmonton 3:0. Brankár domácich Marc-Andre Fleury pomohol tímu 29 zákrokmi. Víťazný gól strelil už v prvej tretine Max Pacioretty a dosiahol 30. zásah v tejto sezóne. Edmonton prehral štvrtý z uplynulých piatich zápasov. Nedarí sa ani Pittsburghu, ktorý podľahol v Los Angeles 1:2 a utrpel štvrtú prehru v sérii.

COLORADO AVALANCHE - BUFFALO SABRES 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Góly: 15. Landeskog (Compher, MacKinnon), 28. Kaut (Kamenev, Girard), 52. Compher (Donskoi, Jost) – 17. Girgensons (Okposo, Larsson), 35. Lazar (McCabe, Frolík). Brankári: Francouz - Hutton, strely na bránku: 34:33, 18.020 divákov

LOS ANGELES KINGS - PITTSBURGH PENGUINS 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 3. Lizotte (Walker, Vilardi), 40. Lewis (Lizotte, Moore) – 47. Rust (Malkin, Hörnqvist). Brankári: Petersen - Jarry, strely na bránku: 22:36, 16.898 divákov

VEGAS GOLDEN KNIGHTS - EDMONTON OILERS 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Góly: 17. Pacioretty (Karlsson), 46. Cousins (Martinez, Schmidt), 50. Theodore (Martinez, Šťastný). Brankári: Fleury - Koskinen, strely na bránku: 33:29, 18.421 divákov

Viac o téme: Buffalo Sabres Edmonton Oilers Colorado Avalanche Los Angeles Kings Pittsburg Penguins Pavel Francouz Vegas Golden Knights Martin Kaut