Clijstersová sa každým dňom zlepšuje: Bývalá svetová jednotka to chce dokázať v Mexiku

Kim Clijstersová
Kim Clijstersová

BRATISLAVA - Belgická tenistka Kim Clijstersová nebude v marci chýbať na prestížnom turnaji v kalifornskom Indian Wells, no ešte predtým poteší fanúšikov v mexickom Monterrey. Na turnaji WTA sa pokúsi dosiahnuť prvé víťazstvo od svojho druhého návratu do súťažného kolotoča, ktorý uskutočnila minulý mesiac v Dubaji. Trojnásobná mamička sa na kurte cíti čoraz lepšie.

"Myslím si, že sa zlepšujem. Na tréningoch sa lepšie pohybujem, reagujem a tiež robím lepšie rozhodnutia. Stále mám dobrú úroveň tenisu a teraz to musím ukázať v zápase. Potrebujem získať zápasový rytmus. Myslím, že čím viac zápasov odohrám, tým viac sa zlepším. Uvidíme, ako ďaleko sa mi podarí postúpiť," vyjadrila sa štvornásobná grandslamová šampiónka pred turnajom v Monterrey, cituje ju oficiálny web WTA.

Po svojom návrate odohrala Clijstersová zatiaľ jeden zápas, v ktorom podľahla Španielke Garbine Muguruzovej 2:6, 6:7 (6). V Mexiku by jej šance na úspech mohli byť vyššie. Podľa jej slov sa teší priazni ľudí v krásnom meste a v 1. kole nastúpi proti nerozohranej Britke Johanne Kontovej.

Nasadená dvojka turnaja v ostatnom období zápasila so zranením, pre ktoré vynechala aj zápas Pohára federácie v Bratislave. V tejto sezóne odohrala zatiaľ tri zápasy, ale ani v jednom z nich nedokázala zvíťaziť. Vo vzájomnom súboji sa s Clijstersovou ešte nikdy nestretla.

Kim Clijstersová sa v týchto dňoch sústreďuje najmä na tenis, ale všíma si aj hráčky, s ktorými sa počas najlepšej časti svojej kariéry nestretávala. "Videla som veľa nových tvári a dievčat, s ktorými sa trochu začínam spoznávať. Sú tu však aj hráčky, ktoré poznám dobre. Videla som napríklad Viktoriu Azarenkovú či Simonu Halepovú," povedala bývalá svetová jednotka, pričom práve s Halepovou v Dubaji spoločne trénovali.


Tagy: Kim Clijstersová

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP - Kamran Jebreili

DISKUSIA