VIDEO Koronavírus neželaným režisérom: Zrušenie celého kola? Vedenie ligy o tom nechcelo počuť

Koronavírus straší aj futbalový svetKoronavírus straší aj futbalový svet Zdroj: SITA/AP/Piero Cruciatti/LaPresse

MILÁNO - Futbalisti Parmy prehrali v nedeľňajšom dueli 26. kola talianskej Serie A doma so Spalom 0:1. V domácom drese chýbal slovenský reprezentant Juraj Kucka, ktorý nebol k dispozícii ani na lavičke.

Zápas sa začal so 75-minútovým oneskorením, pretože kompetentní zvažovali pre šíriaci sa koronavírus zrušenie celého nedeľňajšieho programu ligy. Vyzval k tomu aj minister športu Vincenzo Spadafora, ktorý sa stotožnil s návrhom šéfa hráčskej asociácie Damiana Tommasiho a nechceli vystavovať futbalistov riziku nákazy. Vedenie súťaže sa ale napokon rozhodlo zachovať pôvodný program zápasov. V súvislosti s vírusom sa už v Taliansku hrá celé kolo bez divákov.

Milánske AC nestačilo doma na zachraňujúci sa FC Janov, Zlatan Ibrahimovič gólom v 77. minúte už iba skorigoval prehru zásahom na 1:2. Sampdoria Janov zdolala Hellas Verona 2:1, keď sa o oba presné zásahy domácich postaral Fabio Quagliarella.

Parma Calcio – Spal 0:1 (0:0)
Gól: 70. Petagna (z 11m)

AC Miláno – FC Janov 1:2 (0:2)
Góly: 77. Ibrahimović – 7. Pandev, 41. Cassata

Sampdoria Janov – Hellas Verona 2:1 (0:1)
Góly: 77. a 86. Quagliarella (druhý z 11m) - 32. Zaccagni

Udinese Calcio – ACF Fiorentina 0:0

Viac o téme: AC Miláno Serie A Hellas Verona FC Janov Sampdoria Janov Spal Parma Calcio