Manažéra Manchestru United mrzí súčasná situácia: Futbal je pre fanúšikov, bez nich nie sme ničím

Manažér Ole Gunnar Solskjaer
Manažér Ole Gunnar Solskjaer

MANCHESTER - Viaceré štvrtkové zápasy Európskej ligy sa odohrajú bez divákov. Dôvodom je v súčasnosti už známy koronavírus, ktorý pácha v športovom svete obrovské škody. Zápas bez fanúšikov sa bude hrať aj v susednom rakúsku, kde miestny tím LASK Linz privíta na svojom trávniku anglického obra Manchester United.

Bohužiaľ domáci priaznivci si nemôžu tento obrovský futbalový sviatok užiť spoločne s hráčmi, pretože štadión bude uzatvorený. Na toto dianie vyslovil názor manažér Manchestru United Ole Gunnar Solskjaer. "Nevieme, čo sa stane ďalej, jednoducho sa s tým musíme vyrovnať. Sú to ťažké podmienky nielen pre futbal, ale pre celú spoločnosť. Myslím si, že futbal je určený hlavne pre fanúšikov, pretože bez fanúšikov nie sme ničím. Každá hra by mala byť hlavne pre nich, ale je to zložitá situácia a zdravie ľudí je to najdôležitejšie. Stále to bude v televízii. Chlapci sú dobrí a sústredia sa len na prácu. To je to, čo musíme ako klub robiť, musíme v tíme zachovať tú správnu atmosféru. Sme pripravení hrať, aj keď tam nie sú žiadni diváci. Samozrejme bude to divné," uviedol Solskjaer pred zápasom v Linzi.
 
Na otázku, či by podobné opatrenia privítal aj v Premier League odpovedal: "Áno za daných okolností by som tomu rozumel, ale to je na odborníkoch, ktorí musia o tom rozhodnúť. Zažil som niečo podobné v Nórsku a veľakrát. Za svoj miestny tím som hral až do 22 rokov, bolo to predtým ako som začal hrávať pred obrovskými davmi fanúšikov," dodal s úsmevom Solskjaer.

Tagy: Manchester United Ole Gunnar Solskjaer

Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP/Jon Super

DISKUSIA