Kritický stav vyvrcholil aj v Španielsku: La Liga pozastavená, celý Real Madrid v karanténe!

Karim BenzemaKarim Benzema Zdroj: SITA/AP/Miguel Morenatti

MADRID - Španielsku futbalovú La Ligu prerušilo vedenie súťaže minimálne na dva týždne. Dôvodom je šíriaci sa koronavírus i nútená karanténa pre futbalistov Realu Madrid. Tí mohli prísť v tréningovom centre Ciudad Real Madrid do kontaktu s jedným z basketbalistov Realu, ktorého testovali pozitívne na nový koronavírus. Informovala o tom agentúra AFP.

Real Madrid je aktuálne na druhej priečke tabuľky La Ligy s dvojbodovou stratou na FC Barcelona. V piatok mal nastúpiť proti Eibaru. V hre je stále aj v Lige majstrov, na budúci týždeň 17. marca mal nastúpiť na osemfinálovú odvetu na ihrisku Manchestru City. Prvý zápas prehral Real doma 1:2. Prerušenie súťaže platí aj pre druhú španielsku ligu. Do karantény by mali povinne ísť všetci zamestnanci Realu Madrid, ktorí pracujú v tréningovom centre i kompletný basketbalový tím.

Situácia v Španielsku, kde evidujú momentálne 2277 nakazených a 55 úmrtí, sa za posledné tri dni výrazne zhoršila, keď sa počet prípadov ochorenia Covid-19 spôsobeného koronavírusom zvýšil až štvornásobne. Na koronavírus bola pozitívne testovaná španielska ministerka pre rovnosť Irene Monterová, ktorú umiestnili do karantény spolu s jej partnerom Pablom Iglesiasom, lídrom radikálnej ľavicovej strany Podemos (Môžeme) a jedným zo štyroch podpredsedov vlády.

Viac o téme: FC Barcelona Atlético Madrid Sevilla FC Valencia CF Getafe CF Betis Sevilla La Liga SD Eibar Villarreal CF Real Madrid CF
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Miguel Morenatti
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články