VIDEO Obor Chára zametá so súpermi klziská: TOP 3 bitky kapitána Bostonu Bruins

Zdeno Chára
Zdeno Chára

BOSTON - Obávaný a rešpektovaný. Ikonický hokejista NHL. Kapitán Bostonu Bruins, tímu, ktorému pomohol získať Stanleyho pohára. Reč je samozrejme o Zdenovi Chárovi, ktorý vďaka svojmu vzrastu patrí k obávaným súperom do pästnej výmeny. Keď je potrebné zhodiť rukavice, Chára neváha. Po klzisku už pováľal nejedného hráča. K výhram v bitkách mu napomáhajú aj početné skúsenosti zo zápasenia či boxu.

Keď bol Zdeno Chára ešte mladý chlapec, ktorý bol na začiatku hokejovej kariéry, odhovárali ho od tohto športu. Mal vraj skúsiť basketbal. Dnes je z neho jeden z najznámejších hráčov NHL. Zámorskú ligu bez neho si je ťažké predstaviť. Jeden z najlepších bitkárskych momentov jeho kariéry sa udial okamžite po príchode do USA.

Vo svojej prvej sezóne mimo domoviny hral za tím Prince George Cougars v nižšej WHL. Odohral 49 zápasov, počas ktorých nazbieral až 122 trestných minút. Do tanca ho vyzval ďalší hokejista podobného vzrastu Tony Mohagen. Ten mal na konci sezóny na konte dokonca až 191 trestných minút. Slovenskému mladíkovi mohol konkurovať vo výške aj váhe, takže to vyzeralo na dobrú pästnú výmenu. Chára ju však absolútne ovládol a súpera "vypol" tak, že ten ešte dlho nevedel, kde je sever. Z ľadu mu museli pomáhať spoluhráči a rozhodcovia. Zdrvujúce KO.

Iba málokto si ešte spomenie, že Zdeno Chára nemal na sebe vždy dres Bostonu Bruins, hoci teraz už k nemu neodmysliteľne patrí. V ročníku 2003/04 hrával za Ottawu a dostal sa do bitky práve s obrancom Bruins, dvojmetrovým Halom Gillom. Napriek svojej výške a váhe nepatrí k obávaným bitkárom, takže s ním nemal mladý Slovák žiadny problém. Bitka to bola pomerne jednostranná - Chára rozdával údery a Gill sa iba bránil, dokonca raz spadol na kolená. Následne ho museli zachrániť rozhodcovia. O víťazovi nebolo pochýb.

Aké je to byť v bitke s Chárom vie aj Brian Boyle. Ďalší takmer dvojmetrový súper, s ktorým nemal slovenský obranca najmenší problém. Tentoraz už dominoval v drese Bruins. Po hromadnej šarvátke sa oddelila táto dvojica, ktorá sa pustila do bitky. Chára dostal Boyla na ľad hneď dvakrát. Zatiaľ čo prvýkrát sa ešte postavil, druhýkrát to už bola konečná. Zasiahnuť museli rozhodcovia, ktorí oslobodili ležiaceho Boyla od ďalších tvrdých úderov.


Tagy: Zdeno Chára Brian Boyle Boston Bruins Tony Mohagen Hal Gill

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky
Foto:
nhl.com; Video: Youtube

DISKUSIA