VIDEO Po vrecku sa už buchol aj kontroverzný McGregor: Štedrý dar pre írske nemocnice

Conor McGregor
Conor McGregor

DUBLIN - Írsky bojovník MMA Conor McGregor sa pripojil k známym svetovým športovcom, ktorí významne prispievajú do boja proti novému koronavírusu. McGregor vytiahol z vrecka milión eur, ktoré venoval írskym nemocniciam na nákup ochranných pomôcok a materiálu. Dohodol sa na tom s írskym ministrom financií Paschalom Donohoeom v rozhovore, ktorý zverejnil na sociálnej sieti.

"Už dnes nakúpim ochranné prostriedky v hodnote jedného milióna eur, ktoré budú distribuované do všetkých nemocníc v Dubline a okolí," napísal McGregor v jednej z odpovedí ministrovi financií. Tridsaťjedenročný šampión miešaných bojových umení je rodák práve z Dublinu.

McGregorovi nie je ľahostajný osud Írov, ktorí sa už nakazili koronavírusom a chce spomaliť šírenie choroby v tejto ostrovnej krajine. Už pred niekoľkými dňami apeloval na obyvateľov Írska, aby dôslednejšie dodržiavali nariadenia vlády a lídrov krajiny zasa, aby uzavreli hranice a tiež čo najviac verejných prevádzok. V utorok mali Íri potvrdených 1329 ľudí nakazených koronavírusom.


Tagy: Írsko Conor McGregor koronavírus

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/John Locher; Video: Facebook

DISKUSIA