Giggs povedal, ktorý jeho spoluhráč bol lepší ako hviezdny Ronaldo: Nebol tu nikto ako on

Cristiano Ronaldo a Ryan Giggs pri oslavách ligového titulu s Manchestrom United
Cristiano Ronaldo a Ryan Giggs pri oslavách ligového titulu s Manchestrom United

MANCHESTER - Súčasný tréner reprezentácie Walesu Ryan Giggs patril medzi najznámejších hráčov anglického Manchestru United. Počas dlhej kariéry hral po boku rôznych hvied, akými bol Eric Cantona, David Beckham, Ruud van Nistelrooy, Wayne Rooney alebo Cristiano Ronaldo.

Giggs pôsobil v United od 18 rokov a s klubom z Old Trafford získal 13 ligových titulov. Taktiež bol súčasťou víťazného tímu, ktorý v sezóne 1998/99 siahol na histocké treble pri triumfe v Premier League, v Lige majstrov a v Pohári FA Cup. Jedno z ďalších úspešných období bolo práve obdobie s Cristianom Ronaldom, keď červení diabli v rokoch 2006 až 2009 získali tri ligové tituly a trofej prestížnej Ligy majstrov. Ronaldo sa v tom čase vypracoval na top hráča, ktorého kroky ďalej smerovali do španielskeho Realu Madrid za v tom čase rekordných 94 miliónov eur. Podľa Ryana je ťažké vybrať najlepšieho spoluhráča, s ktorým v jeho bohatej kariére hral.
 
"Ľudia sa ma na to neustále pýtajú, ale pravdepodobne najlepší hráč, s ktorým som hral bol Paul Scholes. Čo sa týka nadania, bol najlepší asi Cristiano. Pozrime sa na to, čo dosiahol s Realom Madrid, Juventusom a Portugalskom. Najlepší hráč United, s ktorým som ale hral, bol Scholes. Nebol tu nikto ako on. Počas mojich hráčskych dní som cítil, že dokážem urobiť to, čo dokáže väčšina futbalistov, avšak nikdy som nevedel urobiť to, čo Scholesy. Vždy bol celkom tichý hráč, ktorý nechal za seba hovoriť futbal. Vždy ste chceli byť so Scholesym v tíme počas tréningov a samozrejme aj počas zápasov. Akonáhle Scholesy dostal loptu a otočil sa, tak ste sa rozbehli smerom dopredu. Dokonca sa ani nemusel pozerať. Nahral loptu presne tam, kde ste ju chceli. Bol to výnimočný hráč,“ povedal Giggs na adresu svojho bývalého spoluhráča.
 
Takéto uznanie sa Scholesovi dostalo aj od vyššie spomínaného Portugalčana.  Ten už v minulosti prerozprával známy príbeh s ´ryšavým princom´ na jednom z tréningov v Manchestri United: ,,Počas tréningov som sa vždy pokúšal robiť nejaké triky a finty s loptou, ktoré iní hráči v tíme nevedeli. Raz po tréningu zobral Scholesy loptu a ukázal na strom, ktorý bol asi 50 metrov od nás. Povedal, že ho trafí jedným pokusom. Naozaj kopol a na prvýkrát ho trafil. Následne ma požiadal, aby som urobil to isté, ale ani na desaťkrát sa mi to nepodarilo. Len sa usmial a odišiel."
 

Tagy: Cristiano Ronaldo Manchester United Ryan Giggs Paul Scholes

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/mc
Foto:
TASR/AP Photo/Sang Tan

DISKUSIA