Aj členovia legendárneho tímu spojili sily v boji s pandémiou: Opäť do akcie pre Brazíliu!

Zico
Zico

BRASÍLIA - Členovia slávneho brazílskeho tímu z futbalových majstrovstiev sveta 1982 sa spojili v boji proti koronavírusu. Z iniciatívy Paula Roberta Falcaa bývalí futbalisti vyzvali krajanov, aby finančne prispeli na pomoc obmedzenia šírenia choroby v preľudnených favelách.

Na výzvu bývalého hráča AS Rím Falcaa natočilo video s apelom 19 hráčov, medzi ktorými nechýbala ani ďalšia brazílska legenda Zico. "Brazílsky tím z roku 1982 sa preslávil svojou kreativitou, jednotou a kolektívne pracovné morálkou. Teraz ideme opäť do akcie pre Brazíliu," povedal Falcao a dodal, že za menej ako týždeň sa podarilo získať 2,6 milióna realov.

Falcaova výzva je ďalšia z množstva iniciatív súčasných a bývalých futbalových hviezd v snahe pomôcť Brazílii vyrovnať sa so šírením koronavírusu. Chorobe Covid-19 doteraz v najväčšej juhoamerickej krajine podľahlo viac ako 900 ľudí, ale experti sa obávajú oveľa vyššieho nárastu, ak sa nákaza naplno rozvinie v husto obývaných favelách v brazílskych veľkomestách.

Brazílska reprezentácia z majstrovstiev sveta 1982 v Španielsku je považovaná za jeden z najlepších tímov histórie, ktorý nezískal titul. Po štyroch víťazstvách stačila Brazílčanom k ​​postupu do semifinále remíza s Talianskom, ktorá ale vďaka hetriku Paola Rossiho vyhrala 3:2 a nakoniec celý turnaj ovládla. Z vtedajšieho brazílskeho mužstva sú nažive všetci hráči okrem troch, medzi ktorými je legendárny stredopoliar Sócrates.


Tagy: Brazília Zico Paul Roberto Falcao

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP - Felipe Dana

DISKUSIA