Slovensko disponuje obrovským futbalovým talentom: Jeden z najdrahších hráčov Serie A!

Milan Škriniar v súboji s Eljifom Elmasom
Milan Škriniar v súboji s Eljifom Elmasom

BRATISLAVA - Milan Škriniar je jedným z najznámejších obrancov nielen na Slovensku či v Taliansku, jeho výkony už stihli zaujať aj iné svetové veľkokluby, ktoré poškuľujú po kvalitnom bekovi. Stránka, ktorá sa venuje okrem bežných štatistík najmä trhovej hodnote hráčov transfermarkt.com sa povenovala hodnote hráčov v Serie A.

V rebríčku sa umiestnil Milan Škriniar po tzv. "korona update", ktorá priniesla pokles ceny obrancu Interu Miláno o 20%, na jedenástom mieste s cenou 48 miliónov eur. Rovnakú hodnotu pritom majú podľa stránky transfermarkt.com aj hráči ostatných popredných klubov Serie A ako Lorenzo Insigne z Neapola či talentovaný Federico Chiesa z Fiorentiny. 

Na prvom mieste v rebríčku sa prekvapujúco nenachádza Cristiano Ronaldo, ale jeho spoluhráč z Juventusu Turín Paolo Dybala s hodnotou 72 mil. eur a na druhom mieste je Christian Eriksen s cenou 68 miliónov. Najhodnotnejším obrancom súťaže je zatiaľ Matthijs de Ligt, ktorý ovládol celkovo štvrté miesto poradia s cenou 67,5 mil. eur. Ronaldovi sa ušla celkovo až siedma pozícia za Milinkovičom-Savičom z Lazia a Lautarom Martínezom z Interu. 

 


Tagy: Inter Miláno Milan Škriniar Serie A

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/AP/Massimo Paolone

DISKUSIA