V Nikarague dostal zelenú už aj box: Galavečer prebehol s divákmi v rúškach

V Nikarague dostal zelenú už aj box
V Nikarague dostal zelenú už aj box

MANAGUA - V Nikarague, kde sa ako v jednej z hŕstky krajín na svete hrá futbalová liga, sa napriek pandémii koronavírusu tiež boxuje. V hlavnom meste Managua sa v sobotu uskutočnil galavečer s ôsmimi duelmi miestnych profesionálov, ktorým dokonca na rozdiel od futbalu prizerali aj diváci. Tí však dodržiavali hygienické opatrenia a v hľadisku sedeli ďalej od seba, používali rúška a usporiadatelia im napríklad dezinfikovali ruky.

"Nikaragua je chudobná krajina a boxeri potrebujú jesť. Nemôžu zostať trčať doma," citovala agentúra AP promotéra Rosenda Álvareza ešte pred začatím večera. "Tu sa vírusu nebojíme, nie je tu karanténa. Tie tri úmrtia (ktoré oficiálne uvádza ministerstvo zdravotníctva), prišli zvonku, v krajine nikto nebol nakazený," tvrdil niekdajší dvojnásobný profesionálny majster sveta.

Napriek tomu pri organizovaní večera zaviedol opatrenia. Diváci sa mohli priblížiť k ringu maximálne na dva metre a lekári im pri vstupe do haly merali teplotu. Osemtisícové hľadisko sa však cez ponuku vstupeniek zadarmo zaplnilo len zhruba z jednej desatiny. Zápasy ale vysielala štátna televízia Canal 6 a tiež juhoamerická ESPN.

Tiež boxeri pri nástupe do ringu mali rúška. Na koronavírus ale testovaní neboli. "Nikto z nich nemal symptómy ani v príprave nebol chorý," povedal Álvarez.

Nikaragua doteraz oznámila iba jedenásť prípadov nákazy koronavírusom a tri úmrtia, zatiaľ čo v susedných a blízkych krajinách stredoamerický integračný systém registruje 13.000 chorých a 500 mŕtvych. V krajine pokračujú vedľa futbalu napríklad tiež baseballové súťaže a autoritársky štáť bežne organizuje hromadné akcie. Čelí kvôli tomu kritike napríklad od Panamerické zdravotníckej organizácie či od Amnesty International.


Tagy: Nikaragua koronavírus

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Alfredo Zuniga

DISKUSIA