VIDEO Najlepší z najlepších v otvorenej spovedi: Koho by si Gretzky vybral do útoku snov?

Wayne Gretzky
Wayne Gretzky

EDMONTON – Wayne Gretzky je vo svetovom hokeji azda najrešpektovanejšou osobou. Názor legendárneho "The Great One" má váhu a po cenných radách bývalého geniálneho útočníka bažia aj talentovaní mladíci, ktorých hokejová cesta je ešte len na začiatku. Príkladom je aj Kanaďanov rozhovor s najväčšími nádejami tohtoročného draftu NHL, ktorý sa z dôvodu pandémie koronavírusu uskutoční zrejme len virtuálne.

Takmer istou jednotkou draftu je Alexis Lafrenière, šikovný a extrémne rýchly krídelník z tímu Rimouski Océanic. Veľkú šancu na popredné umiestnenie má aj obranca Jamie Drysdale, ktorý sa v spomínanom rozhovore s Gretzkym opýtal, ktorého zo súčasných hráčov by si rád vybral do spoločného útoku.

Legendárny stredný útočník a suverénne najproduktívnejší hráč histórie NHL spomenul viaceré mená na čele so Sidneym Crosbym, Austonom Matthewsom či Leonom Draisaitlom. Do svojho vysnívaného útoku by si však zvolil kanadského kúzelníka Connora McDavida a ruského delostrelca Alexandra Ovečkina. 

"Je tam naozaj veľa hráčov, skutočne náročná otázka," smial sa Gretzky, ktorý si následne vybral svojho nástupcu v drese Edmontonu Oilers. "Z môjho pohľadu to bude pravdepodobne Connor McDavid, pretože je extrémne rýchly, on by otváral priestor. A potom Alex Ovečkin, ak mu dáte puk, máte istotu, že trafí priestor brány a minimálne z toho bude šanca na gól. S týmito dvoma hráčmi by bolo zábavné hrať," dodal nezabudnuteľný hráč s číslom 99.


Tagy: Alexander Ovečkin Sidney Crosby Wayne Gretzky Connor McDavid Auston Matthews Leon Draisaitl Jamie Drysdale

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP/Christopher Katsarov/The Canadian Press; Video: YouTube/NHL

DISKUSIA