Majiteľ českého klubu súhlasil s dohraním, ale varuje: Súťaž považujeme za neregulárnu

Jaroslav Starka a jeho syn Jan Starka
Jaroslav Starka a jeho syn Jan Starka

PŘÍBRAM - Zástupcovia příbramského futbalového klubu na ligovom grémiu hlasovali pre dohranie najvyššej súťaže, ktorú v marci prerušila pandémie koronavírusu, napriek tomu nie sú nadšení z rozhodnutia dokončiť sezónu. Podľa prezidenta posledného celku tabuľky Jaroslava Starku bude prvá liga po viac ako dvojmesačnej prestávke neregulárna.

Příbram po 24 odohraných kolách stráca tri body na predposlednú Opavu. Prvý ligový zápas po koronavírusovej pauze zverenci nového trénera Pavla Horvátha zohrajú v utorok 26., alebo v stredu 27. mája doma proti Ostrave. "Všetkým nám ide o futbal a ten sa jednoducho hrať musí. Avšak nadšení z toho nie sme, súťaž považujeme po tak dlhej prestávke za neregulárnu," uviedol Jaroslav Starka na klubovom webe.

S plánmi Ligovej futbalovej asociácie na dohraní sezóny nie je príliš spokojný ani jeho syn a výkonný riaditeľ Příbrami Jan Starka. "Zostalo tiež veľa premenných v situácii, keď sa niekto nakazí, či bude karanténa pre tím, pre jedinca alebo len obyčajný lekársky dohľad," uviedol Starka junior. "Zároveň ani nemôžeme využívať zásadnejšiu regeneráciu, ktorá budú v takto nabitom programe veľmi potrebná," dodal výkonný riaditeľ.

Kluby sa vyslovili pre dohranie dvoch najvyšších súťaží v kompletnej podobe, v prípade prvej ligy teda aj s nadstavbou. Stretnutia sa budú rovnako ako v ďalších krajinách konať bez divákov a za špecifických hygienických opatrení. Prvá liga by sa mala dohrať do 15. júla, odvety baráže o najvyššiu súťaž potom do víkendu 18. a 19. júla. "Je na nás kladených veľa podmienok, ktoré musíme pre zápasové dni pripraviť. Napriek tomu ideme do toho, A-tím sa usilovne pripravuje," vyhlásil Jan Starka.


Tagy: 1.FK Příbram Jaroslav Starka Jan Starka

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
Profimedia

DISKUSIA