Svetový unikát! Dánsky klub prepíše dejiny futbalu, diváci si prídu na svoje

Ilustračné foto
Ilustračné foto

AARHUS - Dánsky futbalový klub Aarhus pred obnovením sezóny vymyslel originálny spôsob, ako na svojich zápasoch neprísť o atmosféru. Tamojšia Superliga sa po pauze zapríčinenej pandémiou koronavírusu rozbehne 28. mája na prázdnych štadiónoch, Aarhus ale svojim fanúšikom prostredníctvom videoplatformy Zoom ponúkne možnosť byť na štadióne.

Priaznivci môžu požiadať o voľné "vstupenky" a vybrať si miesto na virtuálnej tribúne, ktorá ponúka 22 rôznych sektorov. Pripojení diváci sa potom zobrazia na niekoľkých obrazovkách otočených k ihrisku.

"Sme hrdí na to, že ako prvý klub na svete využijeme túto možnosť. Zdá sa, že to budeme musieť bez divákov chvíľu zvládnuť, takže možno inšpirujeme ostatné kluby, ktoré z toho tiež budú profitovať," povedal vo vyhlásení na klubovom webe výkonný riaditeľ Aarhusu Jacob Nielsen.

Pred prerušením súťaže sa na čele tabuľky nachádzal Midtjylland s náskokom dvanástich bodov pred majstrovskou Kodaňou. Liga by mala skončiť 29. júla zápasom nadstavby o Európsku ligu.


Tagy: Dánsko koronavírus Aarhus

Zdroj:
ČTK
Foto:
Twitter/Zoom

DISKUSIA