Veľké zmeny v hokejovej Lige majstrov: Novinka má vytvoriť väčšiu exkluzivitu

Kto si zahrá v hokejovej lige majstrov?
Kto si zahrá v hokejovej lige majstrov?

ZUG - Hokejová Liga majstrov (CHL) bude mať od sezóny 2023/2024 namiesto terajších 32 už len 24 účastníkov. Akcionári súťaže o tom rozhodli počas utorňajšieho valného zhromaždenia, po ktorom zároveň podpísali novú zmluvu o spolupráci so spoločnosťou Infront na ročníky 2023/2024 až 2027/2028.

"Rada CHL rokovala s Infrontom o novej zmluve za predpokladu, že zníženie počtu účastníkov vytvorí kvalitnejší produkt na ľade a väčšiu exkluzivitu. Toto zároveň povedie k väčším finančným odmenám pre zúčastnené tímy. Naši akcionári ukázali, že vnímajú širšie súvislosti a chcú urobiť ďalší krok, pretože silná CHL prospieva všetkým," uviedol v stanovisku súťaže prezident CHL Peter Zahner.

Vedenie CHL znížilo v roku 2017 počet účastníkov zo 48 na súčasných 32, pričom takto sa odohrajú i nasledujúce tri sezóny. Počet klubov sa zníži, až vojde v platnosť nová zmluva s Infrontom. Podľa nej musí 24 tímov zastupovať minimálne 12 národných líg a jednu národnú súťaž nemôžu reprezentovať viac ako štyri tímy. O presnom formáte s 24 klubmi a ich rozdelení sa rozhodne neskôr.


Tagy: Liga majstrov CHL

Zdroj:
TASR
Foto:
championshockeyleague.com

DISKUSIA