VIDEO Škvarka gólom pečatil zisk titulu! Ferencváros oslavuje 31. titul maďarského majstra

Oslavy titulu hráčov Ferencváros BudapešťOslavy titulu hráčov Ferencváros Budapešť Zdroj: fradi.hu

BUDAPEŠŤ - Ferencváros Budapešť získal 31. titul maďarského futbalového majstra. Definitívne o tom rozhodol po víťazstve 2:0 na pôde Honvédu, ktoré v 53. minúte spečatil slovenský stredopoliar Michal Škvarka. "Fradi" má na čele tabuľky nedostižný 14-bodový náskok pred MOL Fehérvár a v sezóne 2020/2021 sa predstaví v predkole Ligy majstrov.

Pre Škvarku, ktorý prišiel do Ferencvárosu vlani v lete z MŠK Žilina, to bol premiérový gól v najvyššej maďarskej súťaži. Strelil ho v utorkovom súboji 30. kola svojmu krajanovi Tomášovi Tujvelovi, ktorý je brankárska jednotka čerstvého víťaza Maďarského pohára. Dva presné zásahy zaznamenal Škvarka v európskych súťažiach, v predkole Ligy majstrov na pôde Ludogorca Razgrad a na jeseň aj v 5. kole skupinovej fázy Európskej ligy UEFA doma proti Espanyolu Barcelona.

Výsledky - 30. kolo:

Honvéd Budapešť - Ferencváros Budapešť 0:2
(T. Tujvel odchytal celý zápas - M. Škvarka odohral celý zápas + gól v 53. minúte)

Kisvárda - Zalaegerszeg 0:1
(J. Szépe (Zalaegerszeg) odohral celý zápas)

Viac o téme: Michal Škvarka Ferencváros Budapešť