Hráči Interu so Škriniarom sa nevzdávajú majstrovského sna: Táto výhra nás dostala späť do hry!

Radosť hráčov Interu Miláno Radosť hráčov Interu Miláno Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

MILÁNO - Futbalisti Interu Miláno sa ešte nevzdali sna o majstrovskom titule, na ktorý čakajú dlhých desať rokov. Do zápasového diania v najvyššej talianskej súťaži sa úspešne vrátili v nedeľnej domácej dohrávke 25. kola, v ktorej zdolali Sampdoriu Janov 2:1. K výhre "nerazzurri" prispel aj slovenský reprezentačný obranca Milan Škriniar, ktorý proti svojmu bývalému klubu odohral celý duel.

Milánčania sa dostali do vedenia už v 10. minúte, keď po efektnej narážačke s Cristianom Eriksenom pohodlne skóroval Romelu Lukaku. Domáci udreli do polčasu aj druhýkrát, keď tentoraz prekabátila obranu Sampdorie dvojica Antonio Candreva, Lautaro Martinez, druhý menovaný strelil svoj dvanásty gól v tejto sezóne. Po zmene strán dokázali hostia skorigovať, po rohovom kope sa presadil aj s dávkou šťastia Morten Thorsby.

Inter bodoval po dvoch prehrách a upevnil si tretie miesto v ligovej tabuľke, za Laziom Rím zaostáva o päť bodov, pred treťou Atalantou Bergamo má šesťbodový náskok. Na týchto súperov sa však príliš nepozerá. Ciele má vyššie a myslí predovšetkým na naháňanie dvojice Lazio Rím - Juventus Turín, na ktorú stráca päť, resp. šesť bodov. "Toto víťazstvo je veľmi dôležité. Dostalo nás späť do hry. Dalo nám šancu, aby sme sa v zostávajúcom priebehu sezóny pokúsili o útok na titul. Čaká nás ešte 12 zápasov, každý z nich bude ako finále," vyhlásil Lukaku, ktorý sa kľaknutím na koleno a zdvihnutím päste po strelení gólu pripojil k protestom na podporu zosnulého Afroameričana Georgea Floyda.

Dvadsaťsedemročný belgický útočník je presvedčený, že na výkone mužstva sa prejavila kvalitná príprava. "Skutočne môžeme byť spokojní. Na prvý zápas po takej dlhej prestávke to bol veľmi slušný výkon. Vieme však, že nás nečaká nič ľahké. Hrať v priebehu týždňa dva zápasy si vyžaduje veľký výdaj fyzických síl, ale my si veríme, že to zvládneme." V stredu nastúpi Inter doma proti Sassuolu.

Svoj prvý zápas po obnovení súťaže zvládla aj Atalanta Bergamo, keď doma deklasovala najbližšieho protivníka Interu 4:1. Už po prvom polčase viedla 3:0, ďalší gól jej neuznal VAR. Dvoma zásahmi sa blysol Duvan Zapata. V drese hostí vybehol v 61. minúte na ihrisko slovenský krídelník Lukáš Haraslín.

Viac o téme: Inter Miláno Milan Škriniar Romelu Lukaku