VIDEO Fanúšikovia totálne odignorovali pravidlá: Žiadne rúška a nulové rozostupy počas finále!

Ilustračný obrázokIlustračný obrázok Zdroj: Facebook - ULTRAS-TIFO.net

SOFIA - Tisíce fanúšikov v stredu počas finále Bulharského pohára medzi Lokomotivom Plovdiv a CSKA Sofia ignorovali opatrenia proti šíreniu koronavírusu. Vláda pritom umožnila na zápas vstup 12-tisícom priaznivcov pod podmienkou, že budú dodržiavať rozostupy a odporučila im mať rúška.

Po uvoľnení vládnych obmedzení v minulých týždňoch fanúšikovia na ligových zápasoch pravidlá bojkotovali. Podobne to vyzeralo počas finále pohára, ktoré po bezgólovom priebehu vyhral Lokomotiv 5:3 na penalty a obhájil minuloročné víťazstvo. Premiér Bojko Borisov pritom vyslal na štadión ministra zdravotníctva, aby na dodržiavanie opatrení dohliadol.

V druhom polčase rozhodca zápas na pár minút prerušil kvôli odpaľovaniu pyrotechniky. Fanúšikovia Lokomotivu navyše rozvinuli transparent s nápisom White Lives Matter, ktorý narážal na protirasistickú iniciatívu Black Lives Matter.

Viac o téme: Fanúšikovia Bulharsko Koronavírus