Na krku má medaily, ale kariéru končí už ako 23-ročná: Boj s démonmi v mojej hlave!

Alicia Blaggová
Alicia Blaggová

LONDÝN - Trojnásobná medailistka z európskych šampionátov v skokoch do vody Alicia Blaggová musela ukončiť kariéru už vo veku 23 rokov. Nedokázala sa zotaviť z vlaňajšieho vážneho zranenia ramena a na OH v Tokiu nebude obhajovať piate miesto z Ria de Janeiro 2016.

Britka sa chcela pokúsiť o tretiu účasť pod piatimi kruhmi, no stále nedokáže dvihnúť pravú ruku nad úroveň hlavy. "Príliš to bolí a prišiel čas, aby som počúvala moje telo. Otvorene hovorím aj o návštevách psychológa a liekoch, ktoré mi pomáhajú s úzkosťou a depresiami. Duševné zdravie je nesmierne dôležité a boj s démonmi v mojej hlave je natoľko náročný, že sa chcem konečne cítiť normálne z fyzickej aj mentálnej stránky," vyznala sa Blaggová pre portál BBC.

Na ME má Blaggová na konte dve strieborné a jednu bronzovú medailu, štartovala už na OH 2012 v Londýne, o štyri roky neskôr obsadili s krajankou Rebeccou Gallantreeovou piatu priečku v synchronizovaných skokoch z trojmetrovej dosky. Počas kariéry prekonala aj dve vážne zranenia zápästia.


Tagy: Alicia Blaggová

Zdroj:
TASR
Foto:
instagram.com - Alicia Blagg

DISKUSIA