VIDEO potýčky medzi Llorisom a Sonom: Mourinho označil ich incident za nádherný

Potyčka medzi Sonom a Hugom Llorisom
Potyčka medzi Sonom a Hugom Llorisom

LONDÝN - Tottenham Hotspur zdolal v pondelkovom súboji 33. kola anglickej Premier League FC Everton 1:0 a posunul sa na ôsme miesto ligovej tabuľky. O tesnom víťazstve Spurs rozhodol vlastný gól obrancu Michaela Keana z 24. minúty.

Kuriozitou duelu bola roztržka medzi dvomi hráčmi Tottenhamu Hugom Llorisom a Son Heung-minom pri odchode do kabíny v polčasovej prestávke. Hráčov museli od seba oddeľovať spoluhráči Giovani Lo Celso a Harry Winks. Samotný Lloris prezradil, že jeho hnev bol vyvolaný nespokojnosťou plynúcou z hry jeho spoluhráčov. Naopak José Mourinho odpovedal svojsky, keď spomínaný incident opísal za ´nádherný´. Portugalčan tým narážal na vášeň medzi jeho hráčmi, ktorí preukázali veľký záujem o hru.

"Povedzme si úprimne, nie sme v situácii, ktorá nás robí šťastnými. Takže musíme bojovať a uistiť sa, že všetci ťaháme za jeden povraz," povedal brankár ôsmeho tímu Premier League.

"Keď odohráte takúto sezónu, je veľmi jednoduché pohádať sa. Ukázali sme, že sme stále jednotní. Nemáme medzi sebou žiaden problém. Mohli ste vidieť po stretnutí, že sme boli v pohode," ubezpečoval fanúšikov Lloris.

"Pravdepodobne to bude dôsledok našich niektorých zlých zápasov. Ak niekoho za to chcete viniť, som to ja. Bol som voči chlapcom dosť kritický, lebo podľa môjho názoru oni nie sú voči sebe dostatočne kritickí. Požiadal som ich, aby od ostatných navzájom požadovali viac. Chcel som, aby na seba vyvinuli tlak. Sonny je tímový chlapec, ale v danej situácii si kapitán myslel, že pre tím musí urobiť viac," opísal celý incident portugalský manažér.

Trenér "Spurs" Jose Mourinho neprehral s liverpoolským tímom ani desiaty domáci zápas v kariére a ako piaty kouč v histórii Premier League dosiahol hranicu 200 výhier.


Tagy: José Mourinho Tottenham Hotspur

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
TASR; Športky
Foto:
youtube.com; Video: youtube.com

DISKUSIA