O podporu z Fondu pre budúcnosť športu sa uchádzajú aj nitrianski šípkari

Dominik Greif
Dominik Greif

BRATISLAVA - Tisíce nadšených fanúšikov v športových halách. Niektorí oblečení v špeciálnom outfite napodobňujúci svojich hrdinov. Šípky sú vo svete čoraz populárnejšie. Svojich nadšencov však majú už aj na Slovensku. Dokonca, zdá sa, že o budúcnosť tohto športu pod Tatrami sa báť nemusíme. V Nitre vyrastá nastupujúca generácia. Síce v napredovaní ich zastavila nedávna koronakríza, oni nelenia. Natočili zaujímavé video a žiadajú o podporu z Fondu pre budúcnosť športu.

Osvetlené terče zhasli, mladý šípkarsky talent zosmutnel. Prišla kríza, ktorá mnohé nádeje v ďalšom napredovaní v kariére na určitý čas zastavila. Muselo sa trénovať doma, časy spoločných tréningov skončili. Lenže, v závere sa opäť objavuje nádej, že všetko bude lepšie a hráči šípok sa znova postavia pred magické terče. Pomôcť im v tom má aj Fond pre budúcnosť športu. Založila ho jednotka na stávkovom trhu na Slovensku Niké. Do Fondu vložila 100 000 eur z vlastných prostriedok a prostriedky neustále pribúdajú. Niké totiž za každý u nich podaný tiket vloží ďalší cent.

Nazbierané prostriedky plánuje následne rozdeliť medzi neprofesionálne kluby a športovcov, aby mohli aj počas krízy a po nej ďalej športovať alebo aby sa nemuseli výrazne obmedzovať. Uchádzači sa o podporu prihlasujú formou krátkeho zábavného videa, v ktorom predstavia svoju činnosť a účel, na ktorý pridelené prostriedky použijú. Video je potrebné uložiť na www.nikefondsportu.sk.

Vyzerá to tak, že mladí Nitrančania si svojím prepracovaným videom svojich fanúšikov nájdu. Ak im chcete byť zdatnou konkurenciou, nakrúťte aj vy svoje video a požiadajte Niké o pomoc, aby ste sa naďalej mohli venovať svojej obľúbenej športovej činnosti.    

Pozrite si video s nitrianskymi šípkarmi!


Zdroj:
PR článok
Foto:
Niké

DISKUSIA