Disciplinárka si kvôli fanúšikom posvietila na Trnavu, Bamidele s dištancom za udretie súpera

Bamidele Yusuf
Bamidele Yusuf

BRATISLAVA - Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (SFZ) začala disciplinárne konanie s FC Spartak Trnava za hrubé nešportové správanie sa divákov vo finále baráže Fortuna ligy o Európsku ligu proti MFK Ružomberok (0:2).

Na základe správy delegáta stretnutia a priloženej fotodokumentácie malo ísť v inkriminovanom dueli o vulgárne pokriky, hrubé urážky, vhodenie plastových pohárov na hraciu plochu, vniknutie diváka domácich na hraciu plochu počas stretnutia a použitie pyrotechniky. DK SFZ žiada klub v tejto súvislosti o písomné stanovisko i o presnú identifikáciu diváka domácich, ktorý vnikol na plochu.

Hráč Spartaka Trnava Yusuf Bamidele Isa dostal od disciplinárky trest zastavenia činnosti na 3 týždne od 18. júla, s prerušením podľa čl. 34/7 DP. Bamidele Isa dostal v súboji s Ružomberkom červenú kartu za udretie súpera rukou do hlavy v prerušenej hre mimo súboja o loptu nie zanedbateľnou silou. Klub FC Nitra dostal za hrubé nešportové správanie sa divákov v barážovom dueli o účasť vo Fortuna lige proti FK Dubnica nad Váhom upozornenie od DK SFZ. O trestoch informovala piatková úradná správa SFZ č. 1 z dňa 24. júla.


Tagy: FC Spartak Trnava SFZ Disciplinárna komisia Bamidele Yusuf

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Lukáš Grinaj

DISKUSIA