Vinník hororovej kolízie sa ospravedlňuje: Bolo to strašné! Nedokážem vyjadriť, ako zle sa cítim

Hrôzostrašná kolízia v závere pretekov na Okolo Poľska
Hrôzostrašná kolízia v závere pretekov na Okolo Poľska

SOSNOWIEC - Dylan Groenewegen z tímu Jumbo-Visma sa opravedlnil holandskému cyklistovi Fabiovi Jakobsenovi po tom, ako úvodnej etape pretekov Okolo Poľska ho v záverečnom špurte vytlačil do bariér. 23-ročného jazdec tímu Deceuninck-Quickstep je po náročnej päťhodinovej operácii mimo ohrozenia života. Informovali o tom lekári.

V poľskej nemocnici sú okrem Jakobsena aj ďalší traja jazdci Damien Touze, Marc Sarreau a Eduard Prades. Menšie zranenia utrpel aj vinník kolízie Groenewegen, ktorý sa vo štvrtok ospravedlnil: "Bolo to strašné. Nedokážem vyjadriť, ako sa zle cítim pre to, čo sa stalo Fabiovi a ďalším. Teraz je najdôležitejšie jeho zdravie, neustále na neho myslím."


Incident sa stal v závere prvej etapy, keď Groenewegen tesne pred cieľom ostro vybočil doprava a svojho súpera vytlačil na bariéru. Jakobsen do nej nabúral, preletel cez ňu a vrazil aj do rozhodcu. Tvrdý pád utrpelo aj niekoľko ďalších pretekárov. Záverečná rovinka bola mierne dolu kopcom a cyklisti išli podľa poľských médií rýchlosťou až 80 km/h. Vinníka nehody diskvalifikovali a za víťaza vyhlásili práve Jakobsena. V dôsledku nešťastia organizátori zrušili slávnostný ceremoniál.


Tagy: Okolo Poľska Dylan Groenewegen Fabio Jakobsen

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Tomasz Markowski; Video: YouTube

DISKUSIA