Športový riaditeľ Bory zhodnotil prvú etapu: Očakávali sme, že Sagan bude šprintovať o víťazstvo

Peter Sagan
Peter Sagan

SAINT-CHRISTO-EN-JAREZ - Úvodnú etapu pretekov Critérium du Dauphiné o dĺžke 218,5 kilometrov s cieľom do kopca v Saint-Christo-en-Jarez vyhral Belgičan Wout van Aert a potvrdil skvelú aktuálnu formu. Trojnásobný majster sveta v cyklokrose, ktorý počas minulých dvoch víkendov zvíťazil v klasikách Strade Bianche a Miláno-San Remo, za sebou udržal Juhoafričana Daryla Impeyho a je prvým lídrom pretekov.

Tretí finišoval Kolumbijčan Egan Bernal. Slovenský cyklista Peter Sagan stratil kontakt s čelom pretekov 11 km pred cieľom pod vrcholom predposledného kopca. Napokon obsadil 93. miesto so stratou 7:23 min. na víťaza.

"Ako sa dalo očakávať, bola to dlhá a ťažká etapa s množstvom stúpaní. Očakávali sme, že do cieľa dorazí väčšia skupina a Peter Sagan a Gregor Mühlberger budú šprintovať o víťazstvo, ale nanešťastie sa tam nedostali vo vedúcej skupine a nemali sme túto možnosť. Máme pred sebou ďalšie štyri ťažké etapy, v ktorých sa zameriame na získanie dobrého postavenia v ceľkovej kvalifikácii pre Emanuela Buchmanna a dolaďovanie formy pred Tour de France,“ povedal športový riaditeľ Bory Enrico Poitschke pre oficiálnu stránku nemeckého tímu.


Tagy: Peter Sagan Critérium du Dauphiné

Zdroj:
ČTK, TASR, športky
Foto:
profimedia.sk

DISKUSIA