VIDEO Sagan brutálne peklo zažil na vlastnej koži: Desivé FOTO zmasakrovaných chrbtov cyklistov!

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: profimedia.sk

COL DE PORTE - Hviezdny slovinský cyklista Primož Roglič potvrdil aktuálnu skvelú formu výhrou v horskej druhej etape pretekov Critérium du Dauphiné. Minuloročný víťaz Vuelty bez väčších problémov striasol v záverečnom stúpaní svojich rivalov a vyslal im pôsobivý odkaz pred Tour de France, ktorá štartuje za dva týždne. Triumfovať v druhej etape sa naozaj oplatilo, pretože Slovinec sa na rozdiel od nášho Petra Sagana a ďalších jazdcov vyhol búrke, ktorá v druhej etape rozpútala na trati hotové cyklistické peklo.

Kým najlepší cyklisti druhej etapy ešte dochádzali v dobrom počasí, niekoľko minút potom sa strhla hrozivá búrka, ktorá so sebou priniesla obrovské ľadové krúpy s veľkosťou golfových loptičiek. Tie na chrbtoch jazdcov zanechali viditeľné stopy, čo na sociálnych sieťach ukázali Tim Declercq a Maxime Chevalier. Hrozivé peklo zastihlo aj Sagana, ktorý sa ale následkami na sociálnej sieti nepochválil. 

Do problémov sa na trati dostali viacerí pretekári, ale aj diváci, vrátane manželky víťaza etapy s malým dieťaťom. Tá napokon našla spásu v aute jedného z reportérov. Zrejme najviac zo všetkých to schytal Belgičan Tim Declercq, ktorý sa brutálnymi modrinami pochválil na sociálnej sieti a zlomyseľný fanúšik to okomentoval slovami: "Tak si došiel pre bodkované tričko."

Viacerí pretekári hľadali počas najhoršieho skrýšu v blízkosti fanúšikov a oneskorili sa tak ešte viac. Španiel Luis León Sánchez a Francúz Jérôme Cousin dokonca dorazili do cieľa až 14 minút po uplynutí časového limitu.

Obrovské krúpy na trati navodili naozaj hororovú atmosféru.  

Po troch etapách je na čele celkového hodnotenia Roglič, ktorý zvýšil svoj náskok pred Pinotom o dve sekundy na 14 s. Tretí je Saganov tímový kolega Emanuel Buchmann s mankom 20 sekúnd.

Viac o téme: Peter Sagan Critérium du Dauphiné Primož Roglič Tim Declercq Maxime Chevalier
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: profimedia.sk; VIDEO: Twitter
  • Zdroj: ČTK, športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá